Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych, zarówno dotyczących przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych. W ramach usługi przygotowujemy wnioski o ogłoszenie upadłości i restrukturyzację oraz reprezentujemy klientów przed sądem. W razie potrzeby bierzemy też udział w negocjacjach, mediacjach oraz postępowaniach ugodowych.

Kancelaria prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego

Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe dokładnie określa, w jakich przypadkach można zastosować konkretne działania związane z niewypłacalnością danej firmy. Oba te procesy mają za zadanie pomóc w korzystnym dla wszystkich stron wyjściu z tej trudnej sytuacji. Czym różni się upadłość od restrukturyzacji?

Restrukturyzacja

Restrukturyzacja jest ostatnią deską ratunku dla przedsiębiorstwa przed bankructwem i zamknięciem prowadzonej działalności. Polega na zmianie funkcjonowania firmy poprzez zastosowanie narzędzi finansowo – prawnych, optymalizację wykorzystania zasobów i zwiększenie wydajności pracy. W tym celu niezbędne jest zawarcie układu dłużnika z wierzycielami – jest to porozumienie określające zasady spłaty zobowiązań. Prawnik lub kancelaria prawa restrukturyzacyjnego świadczy wyspecjalizowane usługi polegające na udzielaniu wsparcia na każdym etapie postępowania i mediacji pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Upadłość

O upadłości mówimy w przypadku, gdy dochodzi do bankructwa danego przedsiębiorstwa, co prowadzi do całkowitej likwidacji prowadzonej działalności. Wiąże się to z koniecznością załatwienia wielu formalności i wywiązania się istniejących zobowiązań. Postępowanie rozpoczyna się w momencie złożenia wniosku o upadłość i prowadzone jest przez sąd rejonowy.

Wszystko odbywać musi się tu zgodnie z zapisami prawa naprawczego i upadłościowego. Dokładną znajomość przepisów, wybór odpowiedniego rodzaju postępowania oraz doradztwo w trakcie sądowego procesu upadłościowego oferuje kancelaria prawna Wrocław.

Postępowanie upadłościowe i naprawcze – jak pracujemy?

Polskie prawo upadłościowe i naprawcze pozwala na szereg postępowań w sytuacji, gdy przedsiębiorca został dłużnikiem i przez to stał się niewypłacalny dla pracowników i kontrahentów. Naszą pracę zawsze rozpoczynamy od dokładnej analizy sytuacji konkretnego klienta. Dzięki temu możemy określić szanse oraz zagrożenia, jakie przed nami stoją. Ta wiedza pozwala na odpowiedni dobór metod, mających na celu wyprowadzenie przedsiębiorcy lub osoby fizycznej z zadłużenia i takie poprowadzenie postępowania upadłościowego/naprawczego, by zakończyło się szczęśliwym finałem.

Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie. Nasza kancelaria prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego to miejsce, w którym znajdziesz pomoc w problemach – do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, zawsze szukając odpowiedniego rozwiązania. Interesy naszych klientów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, gwarantując terminowość, elastyczność i pełen profesjonalizm.

Posiadamy 10 lat doświadczenia i mnóstwo rozwiązanych spraw z zakresu prawa upadłościowego – teraz oferujemy nasze doradztwo również Tobie. Przygotujemy dla Ciebie wnioski o ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub zaplanujemy kompleksowy proces restrukturyzacji – zapraszamy.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.