Maciej Wlazło

Konsultant, szkoleniowiec w zakresie organizacji i zarządzania ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji w sektorze prywatnym.


Absolwent prawa i studiów podyplomowych z prawa gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji” na Instytucie Nauk Prawnych PAN. Członek Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji." Posługuje się językiem angielskim.

e-mail: m.wlazlo@mskancelaria.com

Martyna Obecna

Aplikantka radcowska


Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Nauk Społecznych. Od 2023 r. aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Mocno związana z bankowością inwestycyjną, swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała pracując dla zagranicznych korporacji zarówno w Polsce jak i za granicą.

Prywatnie miłośniczka podróży, posiadaczka znacznej ilości roślin kolekcjonerskich, certyfikowany nurek.

Radcy prawni we Wrocławiu – doświadczenie i wiedza

Od samego początku naszej działalności zależało nam, by oferować różnorodne usługi z zakresu pomocy prawnej zarówno osobom fizycznym, jak i firmom. Widząc rosnące zapotrzebowanie na rynku oraz przyglądając się ciągłemu procesowi zmiany prawa, wiedzieliśmy, że nasza kancelaria jest potrzebna.

Radcy prawni – Wrocław i okolice

Jesteśmy absolwentami prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Doświadczenie, jakie posiadamy, jest związane ze świadczeniem usług na rzecz osób fizycznych oraz obsługą podmiotów gospodarczych z branży budowlanej, produkcyjnej oraz spożywczej. Nie są nam również obce kwestie związane z prawem cywilnym, prawem gospodarczym oraz prawem rodzinnym Udział w różnorodnych procesach oraz reprezentowanie klientów bez względu na ich branże i rodzaj sprawy to wielka lekcja, która pozwala nam na dużą elastyczność. Dzięki niej wykazujemy też zrozumienie wobec odbiorców naszych usług.

W czym pomoże Ci nasz radca – Wrocław i nie tylko?

W zakres naszych usług wchodzą:

 • Prawo gospodarcze i cywilne – zajmujemy się zastępstwem prawnym, prowadzeniem spraw procesowych i nieprocesowych z zakresu wszystkich aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Pomożemy Ci również w sporządzeniu umów, dochodzeniu zadośćuczynienia i odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych, uszkodzeń ciała, ubezpieczeń OC oraz AC.
 • Zamówienia publiczne – przygotowujemy i negocjujemy umowy związane z procesem budowlanym. W razie potrzeby przygotujemy opinię prawną i będziemy reprezentować Cię przed sądami i urzędami w sprawach budowlanych.
 • Prawo spółek handlowych i obsługa przedsiębiorców – pomożemy w obsłudze prawnej bieżącej działalności, doradzimy przy zakładaniu firmy, sporządzimy projekty aktów wewnętrznych spółki i będziemy uczestniczyć w posiedzeniach organów spółki. W razie potrzeby dokonamy analizy prawnej oraz pomożemy w rozwiązywaniu sporów sądowych.
 • Prawo pracy – sporządzamy umowy o pracę, regulaminy pracy i wynagrodzenia, kontrakty menadżerskie, umowy o zakazie prowadzenia działalności. Reprezentujemy pracodawcę oraz pracownika w postępowaniach sądowych. Wykonujemy opinie prawne z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
 • Prawo nieruchomości – doradzamy przy zawieraniu umów sprzedaży nieruchomości i zbadamy stan prawny przedmiotu transakcji. Sporządzamy umowy sprzedaży, najmu i dzierżawy lokali, deweloperskie oraz o roboty budowlane. Przeprowadzimy Cię przez postępowanie o zniesienie współwłasności, stwierdzenie zasiedzenia i ustanowienia służebności. Zajmiemy się również postępowaniem wieczystoksięgowym.
 • Prawo rodzinne – reprezentujemy w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, o podział majątku, o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie kontaktów z dziećmi, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej.
 • Prawo spadkowe – pomagamy w postępowaniu o stwierdzeniu nabycia spadku, podział spadku, zachowek, podważeniem testamentu itp.
 • Prawo bankowe – opiniujemy i doradzamy w zakresie umów kredytowych, umów gwarancyjnych, gwarancji bankowych i zabezpieczeń wierzytelności bankowych.
 • Prawo administracyjne – sporządzamy wnioski inicjujące postępowanie, odwołania do sądu administracyjnego oraz skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Reprezentujemy w postępowaniach przed sądami administracyjnymi i doradzamy w sprawach administracyjnych.
 • Prawo transportowe – obsługujemy przewoźników i spedycje, przygotowujemy umowy transportowe, reprezentujemy przez sądami w przypadku sporów. Prowadzimy postępowania przed organami administracji publicznej.
 • Ochrona danych osobowych – doradzamy w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych.

SZUKASZ POMOCY PRAWNEJ?

Nasza kancelaria udziela porad prawnych online. Skorzystaj z formularza kontaktowego.


ZOBACZ WIĘCEJ

Postaw na rzetelność

Jeśli zależy Ci na poważnym podejściu do Twoich spraw, w naszej kancelarii znajdziesz pomoc, którą świadczą doświadczeni Radcy prawni. Wrocław to nasze główne miejsce działalności, ale również i okolica – m.in. Oława, Jelcz-Laskowice, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Głogów. Jako nowoczesna Kancelaria, wykorzystujaca wszelkie dostępne środki komunikacji i technologii współpracujemy także z z klientami z innych miast. Odezwij się do nas i opowiedz, czego potrzebujesz, a z całą pewnością dobierzemy strategię i metodę działania. Zależy nam, by Twoje sprawy były rozwiązane pozytywnie i właśnie dlatego do każdego klienta podchodzimy z należytą starannością. Zanim cokolwiek zrobimy, analizujemy możliwe konsekwencje oraz skutki działań. W ten sposób udało nam się rozwiązać wiele problemów naszych klientów na przestrzeni lat. Postaw na sprawdzoną kancelarię i przekonaj się już dzisiaj, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić. Wiedz, że nie jesteś sam w problemach natury prawnej.