MS Kancelaria to miejsce, w którym możesz liczyć na profesjonalną pomoc prawną w zakresie prawa bankowego i nie tylko! Ze względu na szeroki zakres wiedzy, jaki posiadamy, a także wieloletnie doświadczenie, na każdą sprawę patrzymy z szerokiej perspektywy, uwzględniając także przepisy, artykuły czy ustawy obejmujące inne obszary prawa. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom możliwie najlepsze rozwiązania, a także sprostać ich realizacji – od samego początku do samego końca. W obecnych czasach pojawia się coraz więcej spraw dotyczących finansów, bankowości i związanych z nią umowami oraz zobowiązaniami – jesteśmy tutaj po to, aby pomóc Ci poradzić sobie z problemami obejmującymi m.in. prawo bankowe.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

MS Kancelaria – prawo bankowe i związane z nim zagadnienia

Prawo bankowe obejmuje niezwykle szeroki zakres spraw związanych najczęściej z usługami finansowymi i znaczną wartością dochodzonych roszczeń. Z tego względu konieczne jest skorzystanie z pomocy prawnika, który posiada w tym obszarze specjalistyczną wiedzę. Masz problem i potrzebujesz pomocy adwokata? Prawo bankowe tak jak i inne aspekty prawne bywa skomplikowane i trudne do zrozumienia, jednak dzięki posiadanym przez nas kompetencjom możesz liczyć na pełne wsparcie w zakresie:

 • reprezentacji w postępowaniach sądowych;
 • umów kredytowych i ich opiniowania;
 • dochodzenia roszczeń w sprawach umów frankowych;
 • restrukturyzacji zadłużenia;
 • postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych;
 • windykacji;
 • stosowania klauzul abuzywnych;
 • sporządzania dokumentacji bankowej;
 • weryfikacji prawnych form zabezpieczeń umów kredytowych;
 • odpowiedzialności instytucji finansowych;
 • przestępstw bankowych;
 • mediacji.

Pomoc wykwalifikowanego adwokata – prawo bankowe i inne obszary prawne, w których się specjalizujemy

Zdajemy sobie sprawę, z tego, że radca prawny, który podejmuje się prowadzenia spraw bankowych, ma za niezwykle trudne zadanie, ponieważ poza samą ich realizacją musi także w możliwie jak najbardziej jasny i prosty sposób objaśniać niezrozumiałe kwestie osobom, niezwiązanym na co dzień z bankowością. Dlatego właśnie staramy się przede wszystkim doprowadzić do tego, by każda umowa była w pełni przejrzysta dla naszych klientów i nie powodowała negatywnych skutków dla ich budżetu lub stanu przedsiębiorstwa. Na pierwszym planie stawiamy Twoje interesy.

Mamy świadomość także jak bardzo skomplikowane i specyficzne bywają procedury bankowe, a tym samym opracowywane na ich podstawie umowy, dlatego nie czekaj, zasięgnij porady specjalistów, abyś i Ty mógł poczuć się pewnie i spokojnie. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją sprawę. Dysponujemy wiedzą nie tylko dotyczącą zagadnień prawa bankowego, ale także m.in. prawa spadkowego, administracyjnego i rodzinnego – cokolwiek mogłoby mieć znaczenie dla Twojej sprawy, zostanie wzięte pod uwagę. Nasz prawnik od spraw finansowych z pewnością znajdzie rozwiązanie, które będzie Cię satysfakcjonować – radca prawny we Wrocławiu.

Pomoc prawnika – prawo bankowe i wsparcie dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw

Niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym, czy prowadzisz działalność gospodarczą, nasz prawnik prawa bankowego jest gotowy, by dostarczyć Ci kompleksowe rozwiązania. Od spraw związanych z kredytami hipotecznymi, przez zabezpieczenia dłużne, aż po skomplikowane procesy bankowe – z naszą pomocą prawną strona finansów stanie się znacznie prostsza i bardziej zrozumiała.

Nasz radca prawny dzięki głębokiej wiedzy oraz praktycznemu doświadczeniu, jest w stanie przeprowadzić przez umowy bankowe oraz regulacje prawne. Skutecznie reprezentujemy naszych klientów w negocjacjach z instytucjami finansowymi, dbając o ich interesy oraz maksymalizując bezpieczeństwo ich transakcji bankowych.

Kancelaria prawa bankowego – kompleksowa obsługa prawna

Wybierając kancelarię prawa bankowego, warto postawić na tę, która oferuje kompleksowe usługi prawne. MS Kancelaria to zespół wykwalifikowanych prawników prawa bankowego, którzy zapewniają wsparcie na każdym etapie współpracy z bankiem – od konsultacji i analizy dokumentów, po reprezentację przed sądami i urzędami. Nasza praktyka obejmuje również pomoc w przypadku konfliktów związanych z niewłaściwym wykonaniem umowy przez bank, czy też w sytuacjach kryzysowych, takich jak windykacja czy postępowania restrukturyzacyjne. Służymy pomocą!

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.