Nieszczęśliwe wypadki nieważne jakiego rodzaju, to zawsze zdarzenie, które silnie wpływa na naszą psychikę, a niejednokrotnie i na stan zdrowia. Z uwagi na komplikacje, jakie może za sobą pociągać, bywa, że poszkodowany nie jest w stanie wrócić do swojego dawnego stylu życia lub jest w pewien sposób ograniczony. Drastyczne zmiany i okrojone możliwości przyczyniają się do mniejszego zadowolenia z życia. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest dochodzenie odszkodowań z tytułu poniesionej szkody, a MS Kancelaria może Ci w tym pomóc.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Pomoc w dochodzeniu odszkodowań i zadośćuczynienia

MS Kancelaria to biuro dochodzenia odszkodowań we Wrocławiu, które będzie w stanie pomóc Ci w zakresie roszczeń. Każdy nasz klient w ramach nawiązanej współpracy może liczyć na kompleksową obsługę. Pierwszym krokiem jest ustalenie, który podmiot prawny – osoba fizyczna czy firma jest zobowiązana do uiszczenia odszkodowania, renty lub zadośćuczynienia. Kolejnym kluczowym dla przebiegu procesu etapem jest przedstawienie żądań klienta i podjęcie negocjacji – w razie braku porozumienia, rozpoczynane jest postępowanie reklamacyjne lub sprawa trafia do sądu. Twoim zadaniem jest udzielić nam wszystkich kluczowych informacji, natomiast nie musisz się o nic więcej martwić, ponieważ to my zajmiemy się całą resztą.

Dochodzenie odszkodowań – Wrocław i okolice

Jeśli chcesz, aby Twoja sprawa została przeprowadzona od samego początku do samego końca w profesjonalny sposób – znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Naszą specjalizacją jest nie tylko dochodzenie odszkodowań czy zadośćuczynienia, oferowane usługi są znacznie szersze i zawierają w sobie m.in.:

  • wsparcie i pomoc na każdym etapie postępowania odszkodowawczego;
  • przejęcie korespondencji i kontaktów telefonicznych z firmą ubezpieczeniową;
  • negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym na etapie polubownym i sądowym;
  • pomoc w zorganizowaniu opinii rzeczoznawcy lub lekarza.

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych czy OC? O tym, kiedy warto się do nas zgłosić

Ciężko byłoby wymienić wszystkie zdarzenia, które uprawniają Cię do dochodzenia odszkodowania. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym biurem, a my wyjaśnimy Ci, jakimi możliwościami dysponujesz. Najpopularniejszymi sytuacjami, w których można ubiegać się o roszczenia, są:

  • wypadki komunikacyjne;
  • wypadki w pracy;
  • uszkodzenia ciała.

Mamy bogate doświadczenie w skutecznym dochodzeniu zadośćuczynienia. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. To, co jest szczególnie ważne z uwagi na aspekty prawne to ilość i jakość informacji, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej zbadać wszystkie okoliczności i zebrać kluczowe dla sprawy dowody, które mogą mieć wpływ na zmianę stanowiska firmy ubezpieczeniowej. Wiemy, jak rozmawiać z towarzystwami, aby uzyskać najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszych klientów. Zapewniamy, że nie zostawimy Cię bez pomocy – kancelaria prawna Wrocław.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.