MS Kancelaria to miejsce, w którym każdy może otrzymać profesjonalną pomoc prawną. Specjalizujemy się w różnych gałęziach prawa, dzięki czemu służymy poradami zarówno w aspektach dotyczących prawa pracy, konkurencji, administracji, jak i nieruchomości. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami, podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Co obejmuje prawo pracy?

Przepisy prawa pracy dotyczą zarówno obowiązków, jak i praw pracowników oraz pracodawców, wynikających ze stosunku pracy. Jednym z najważniejszych aktów prawnych obejmujących ten zakres jest ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Ponadto warto mieć na uwadze, że wszelkie normy prawne wynikają również z innych ustaw, aktów, regulaminów czy porozumień, dlatego też osobom nieposiadającym specjalistycznej wiedzy może być ciężko zrozumieć niektóre procesy i ich następstwa.

Należy również mieć świadomość, że umowa zlecenie oraz umowa o dzieło nie są umowami o pracę, a tym samym Kodeks pracy nie ma w ich przypadku zastosowania.

W czym pomaga radca prawny – prawo pracy i najczęstsze sprawy, z jakimi mamy styczność

Prawnik prawa pracy najczęściej służy pomocą w sytuacjach, w których jedna ze stron umowy o pracę (pracownik lub pracodawca) nie wywiązał się z ustalonych warunków współpracy. Jednak niedomówień, z jakimi możemy się spotkać, jest znacznie więcej – do najczęstszych spraw, w jakich udział bierze adwokat prawa pracy, należą m.in.:

 • odwołanie się do sądu od wypowiedzenia o pracę;
 • ubieganie się o odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy;
 • sprostowanie świadectwa pracy;
 • zakaz konkurencji;
 • mobbing;
 • odwołanie pracownika z urlopu;
 • ochrona pracownika będącego na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim;
 • odpowiedzialność za wyrządzenie pracodawcy szkody;
 • uiszczenie należytej pracownikowi zapłaty;
 • odszkodowanie dla pracownika lub pracodawcy;
 • uchylenie kary porządkowej.

Jeśli i Ty zmagasz się z podobnym problemem zawodowym, wiedz, że nasi radcy prawni z Wrocławia są do Twojej dyspozycji.

Prawo pracy – porady, z których warto skorzystać

Porady prawne prawa pracy są w stanie zminimalizować ryzyko niepotrzebnego stresu i ochronić przed ewentualnymi niedogodnościami wynikającymi z podpisania niekorzystnej umowy. Czego najczęściej podejmujemy się w ramach oferowanej pomocy prawnej?

 • Analizy umów o pracę.
 • Analizy umów o zakazie konkurencji.
 • Analizy regulaminów.
 • Analizy kontraktów.
 • Analizy sytuacji zawodowych pod kątem mobbingu i dyskryminacji.
 • Badania zasadności zwolnienia.
 • Badania zasadności ubiegania się o odszkodowanie.
 • Badania szans na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy sądowej.

MS Kancelaria prawa pracy – profesjonalna pomoc radców prawnych we Wrocławiu

Interesuje Cię prawo pracy Wrocław? Prawnik z MS Kancelarii może pomóc Ci nie tylko w kwestiach dotyczących niesłusznego zwolnienia, odszkodowania czy dyskryminacji, ale także mobbingu. 

Reprezentujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych, zatem każda ze stron jest w stanie uzyskać od nas profesjonalne porady prawne. Wspólnie omówimy plan działania i pomożemy Ci wdrożyć go w życie.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.