MS Kancelaria świadczy profesjonalną pomoc prawną w zakresie likwidacji spółek z o.o. Mając na uwadze, że proces założenia owej działalności wymagał konkretnych kroków i wiedzy, tak samo w przypadku jej zamknięcia dużą rolę odgrywa znajomość przepisów prawa i procedur. Jeśli chciałbyś otrzymać w tym zakresie wsparcie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub korzystając z dostępnego na stronie formularza.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Likwidacja spółki z o.o. a niedopełnienie procedur – jakie są konsekwencje?

Jeśli likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie zostanie przeprowadzona według narzuconych odgórnie procedur, to na osoby za nią odpowiedzialne mogą zostać nałożone kary. Jakie działania mogą przyczynić się do poniesienia poważnych konsekwencji?

 • Nieskładanie sprawozdań finansowych.
 • Nieskładanie zeznań podatkowych.
 • Nieprowadzenie rachunkowości spółki.
 • Nieuregulowanie długów spółki.

Kto reprezentuje spółkę w likwidacji?

Zawsze gdy decydujemy się na likwidację spółki z o.o., musimy powołać tzw. likwidatora, który jest odpowiedzialny za zgłoszenie rozwiązania spółki do Krajowego Rejestru Sądowego, poinformowanie wierzycieli o tym fakcie, sporządzenie sprawozdań i wiele innych kluczowych dla przeprowadzenia tego procesu czynności. Formalności, o których należy pamiętać, jest naprawdę sporo, dlatego też, aby mieć pewność, że wszystko zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy i uniknąć ewentualnych kar, warto skorzystać z pomocy radców prawnych.

Likwidacja spółki a zobowiązania – co się dzieje gdy długi rzeczywiście nie zostały spłacone? Najczęściej dochodzi do roszczeń wierzycieli wobec zarządu. Zakończenie interesów spółki ma na celu przede wszystkim zaspokoić wierzycieli i uregulować wszystkie zobowiązania. Zanim jednak dojdzie do wykreślania firmy z rejestru, trzeba przejść przez wiele często niełatwych etapów.

Reprezentacja spółki w likwidacji – kancelaria radców prawnych z Wrocławia

W jakich czynnościach dotyczących reprezentacji spółki w likwidacji możesz otrzymać wsparcie radcy prawnego Wrocław z MS Kancelarii?

 • Opracowania protokołu zgromadzenia wspólników odnośnie likwidacji spółki i powołania jej likwidatora.
 • Opracowania wniosku o likwidacji spółki i złożenie go do KRS.
 • Opracowania ogłoszenia o otwarcie likwidacji i jego złożenie do MSiG.
 • Spieniężenia majątku spółki.
 • Ściągnięcia wierzytelności.
 • Czynnościach dotyczących zobowiązań.
 • Opracowania sprawozdania finansowego likwidacyjnego i złożenie go do KRS.
 • Opracowania wniosku o wykreślenie spółki z wszelkich rejestrów.
 • Opracowania zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-8.
 • Wyrejestrowania spółki z ZUS.

Ile trwa likwidacja spółki i jakie są jej etapy?

W związku z obowiązującymi przepisami likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi trwać co najmniej 6 miesięcy od momentu jej ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w skrócie: MSiG.

Etapy likwidacji spółki:

 1. Otwarcie likwidacji spółki.
 2. Uchwała wspólników i likwidatorów.
 3. Zgłoszenie likwidacji spółki do sądu rejestrowego.
 4. Wezwanie wierzycieli spółki.
 5. Pozostałe czynności likwidacyjne.
 6. Zakończenie postępowania i jego zgłoszenie.

W związku z dość skomplikowaną procedurą większość firm odpowiednio wcześniej decyduje się na obsługę prawną przedsiębiorców, aby mieć wszystko pod kontrolą.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.