W zakres naszych kwalifikacji wchodzi tzw. zastępstwo prawne, czyli najprościej mówiąc prowadzenie spraw procesowych i nieprocesowych. Poziom wiedzy, jaki trzeba posiadać, aby móc zrozumieć poszczególne aspekty prawne jest naprawdę wysoki, dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas i oddać sprawy w ręce profesjonalistów, którzy będą reprezentować Twoje interesy w sądzie – MS Kancelaria służy pomocą.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Zastępstwo prawne przed sądami i organami administracji – kancelaria Wrocław

Jesteśmy doświadczonymi i wykwalifikowanymi radcami prawnymi, którzy podczas reprezentowania swoich klientów, mają na względzie wiele zakresów prawa, co tym samym sprawia, że jesteśmy w stanie spojrzeć na daną sprawę ze znacznie szerszej perspektywy. Dzięki temu Ty możesz zająć się tym, co jest naprawdę ważne i skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu. Nie pozwól, by chwilowe problemy natury prawnej rzutowały na wydajność oraz dochody Twojej działalności.

Nasze kompetencje z zakresu prawa gospodarczego i nie tylko to gwarancja jakości świadczonych przez nas usług oraz ich skuteczności. Pełnomocnictwo, które nam udzielisz, przyczyni się do pozytywnego rozwiązania problemów, z którymi się zmagasz.

Koszty zastępstwa prawnego

Koszty zastępstwa prawnego to nic innego jak koszty, które musimy ponieść z uwagi na świadczone przez radcę prawnego usługi. Najczęściej mówi się o nich w przypadku reprezentowania interesów określonego podmiotu przed sądami, czyli tzw. zastępstwa procesowego. Jeśli dana strona, wygra proces sądowy, ma możliwość domagać się od przegranego orzeczenie kosztów zastępstwa prawnego. W takiej sytuacji to sąd decyduje o uwzględnieniu wniosku.

To jak wysokie będą koszty, zależy od m.in.:

  • nakładu pracy radcy prawnego niezbędnego do zapoznania się ze sprawą;
  • wkładu pracy radcy prawnego w procesie rozstrzygnięcia sprawy;
  • wartości przedmiotu sprawy;
  • rodzaju i stopnia trudności sprawy;
  • stawek wynikających z prowadzenia sprawy sądowej w postępowaniach.

Minimalne koszty zastępstwa prawnego zostały określone w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Zależność jest następująca – im podmiot sporu ma większą wartość, tym należy się spodziewać wyższego kosztu zastępstwa prawnego. Warto pamiętać, że stawki za reprezentowanie danej strony przez adwokata są ustalane indywidualnie.

Skontaktuj się z nami, przedstaw swoją sprawę, a my zajmiemy się resztą, aby godnie reprezentować w sądzie Ciebie i Twoją firmę – radcy prawni Wrocław.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.