MS Kancelaria to miejsce, w którym otrzymasz profesjonalną pomoc prawną także przy przekształcaniu spółek oraz ich łączeniu. Zajmujemy się kompleksowym przeprowadzaniem procesu od samego przygotowania planów dotyczących przekształceń, przez zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, aż po umowy i wpis spółki we właściwych rejestrach. Jeśli chcesz mieć pewność, że całość jest dopięta na ostatni guzik i wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem, wiedz, że z naszym wsparciem nie musisz się o nic martwić. Mamy bogate doświadczenie i wszechstronną wiedzę prawną, co umożliwia nam godnie reprezentować naszych klientów.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Jak przebiega proces przekształcania spółki?

Nawiązując współpracę z naszą kancelarią, nie musisz się o nic martwić. Zajmiemy się profesjonalnym przeprowadzeniem przekształcenia spółki od A do Z. Dzięki temu masz pewność, że nic nie zostanie przeoczone, a efekt będzie taki, na jakim Ci zależało. Jak wygląda ten proces?

 1. Rozmowa z klientem na temat jego oczekiwań i potrzeb.
 2. Przedstawienie korzystnych wariantów przekształceń spółki i podjęcie z klientem decyzji, który z nich będzie dla niego najlepszym wyborem.
 3. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji.
 4. Przygotowanie umów.
 5. Sporządzanie wniosków do KRS.

Łączenie, podział i przekształcanie spółek osobowych w kapitałowe

W ramach oferowanych przez nas usług prawnych zajmujemy się zarówno łączeniem, podziałem, jak i przekształcaniem spółek osobowych w spółki kapitałowe:

 • spółkę jawną w spółkę z o.o.;
 • spółkę jawną w spółkę akcyjną;
 • spółkę partnerską w spółkę z o.o.;
 • spółkę partnerską w spółkę akcyjną;
 • spółkę komandytową w spółkę z o.o.;
 • spółkę komandytową w spółkę akcyjną;
 • spółkę komandytowo-akcyjną w spółkę z o.o.;
 • spółkę komandytowo-akcyjną w spółkę akcyjną.

Przekształcanie spółek osobowych i kapitałowych w inne tego typu spółki

Potrzebujesz pomocy radcy prawnego przy łączeniu, podziale i przekształcaniu spółek handlowych? A może zależy Ci, aby przekształcić spółkę osobową w inną spółkę osobową? Skontaktuj się z nami, opowiedz o swoich oczekiwaniach, a my zaproponujemy Ci możliwie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Proponowane przekształcenia:

 • spółka jawna w spółkę partnerską;
 • spółka jawna w spółkę komandytową;
 • spółka jawna w spółkę komandytowo-akcyjną;
 • spółka partnerska w spółkę jawną;
 • spółka partnerska w spółkę komandytową;
 • spółka partnerska w spółkę komandytowo-akcyjną;
 • spółka komandytowa w spółkę jawną;
 • spółka komandytowa w spółkę partnerską;
 • spółka komandytowa w spółkę komandytowo-akcyjną;
 • spółka komandytowo-akcyjna w spółkę jawną;
 • spółka komandytowo-akcyjna w spółkę partnerską;
 • spółka komandytowo-akcyjna w spółkę komandytową.

Oferowane przekształcenia spółek kapitałowych w inne spółki kapitałowe:

 • spółka akcyjna w spółkę z o.o.;
 • spółka akcyjna w prostą spółkę akcyjną;
 • spółka z o.o. w spółkę akcyjną;
 • spółka z o.o. w prostą spółkę akcyjną.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy MS Kancelarii przy przekształcaniu spółki?

Bez względu na to czy zależy Ci na sprawozdaniu finansowym spółki przekształconej, wartości bilansowej, czy wycenie składników majątku – z MS Kancelarią dowiesz się jakie kroki należy podjąć, aby w najszybszy i najkorzystniejszy dla Ciebie sposób uzyskać docelowy rezultat – w tym wszystkim nie można pominąć aspektów prawnych. Jako wykwalifikowani radcy prawni posiadający obszerną wiedzę i bogate doświadczenie jesteśmy w stanie Ci pomóc w zakresie przekształcania spółek, zakładaniu spółki online i w wielu innych dziedzinach. Napisz lub zadzwoń do nas, skonsultuj swój problem, a my poinformujemy Cię, co można w danej kwestii zrobić, ponieważ oferujemy kompleksową obsługę prawną we Wrocławiu.

 

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.