MS Kancelaria poza tym, że oferuje konsultacje prawne w zakresie wielu gałęzi prawa, to również zajmuje się rejestracją spółek, co nierzadko wiąże się z koniecznością znajomości poszczególnych przepisów i procedur. Do każdej sprawy podchodzimy w pełni indywidualnie i z największym zaangażowaniem, dlatego nasi klienci nie muszą się o nic martwić – wszystkie etapy dokładnie tłumaczymy i przeprowadzamy od A do Z.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Jak wygląda rejestracja spółki przez internet, a jak w sposób tradycyjny?

Rejestracja spółki może odbywać się na dwa sposoby, jednakże niezależnie od wyboru – w każdym przypadku radca prawny Wrocław z MS Kancelarii służy pomocą.

 • Rejestracja spółki online – jest to wygodny sposób rejestracji, w którym wykorzystuje się prosty wzorzec umowy spółki. Rozwiązanie to możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy osoby zainteresowane założeniem spółki posiadają profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Największa zaleta rejestracji elektronicznej to niski koszt i szybkość przebiegu procesu.
 • Rejestracja spółki u notariusza – chcąc przeprowadzić rejestrację spółki we Wrocławiu lub jakimkolwiek innym mieście w sposób tradycyjny u notariusza, należy liczyć się z koniecznością złożenia aktu założycielskiego. Choć jest to nieco droższe rozwiązanie, które wymaga poświęcenia więcej czasu, to jego zaletą jest, chociażby kompleksowo opracowana umowa spółki. Najczęściej z tej możliwości korzystają osoby nieposiadające profilu zaufanego, a także obcokrajowcy.

Tradycyjna i elektroniczna rejestracja spółki – co obejmuje oferta?

MS Kancelaria zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców od momentu założenia firmy aż po procedury likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli jesteś na etapie zakładania swojej działalności, możemy Ci pomóc niezależnie od jej formy. Co wchodzi w zakres naszej oferty?

 • Rejestracja spółki z o.o.
 • Rejestracja spółki cywilnej.
 • Rejestracja spółki jawnej.
 • Rejestracja prostej spółki akcyjnej.
 • Rejestracja spółki komandytowej.
 • Rejestracja spółki partnerskiej.

Jeśli chciałbyś skonsultować się w innej kwestii lub na liście nie ma interesującej Cię formy działalności – zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego, a wspólnie omówimy możliwości, jakie w Twojej sytuacji będą najlepszym wyjściem.

Rejestracja spółki Wrocław – profesjonalne doradztwo

Rejestracja spółki to zaledwie jeden z wielu etapów, z jakim zmagają się przedsiębiorcy. Każda z dostępnych form prawnych, w ramach której możemy prowadzić działalność, ma pewne wady i zalety, dlatego jeśli jesteś na etapie tworzenia planu biznesowego i szukania dla siebie najkorzystniejszej opcji, wiedz, że możemy pomóc Ci podjąć decyzję, kierując się bogatym doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji zarówno na początku biznesowej drogi, jak i na późniejszym etapie działalności.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.