Mediacje sądowe są jedną z alternatywnych opcji dla postępowania sądowego dzięki, której można rozwiązać zaistniałe pomiędzy stronami problemy. Tę formę rozstrzygania konfliktów stosuje się zarówno w przypadku spraw cywilnych, karnych jak i gospodarczych. To, co je wyróżnia to przede wszystkim fakt uczestnictwa bezstronnej osoby trzeciej, którą jest mediator. Finalnie chodzi o to, aby obie strony były usatysfakcjonowane z rezultatu – jest to pewne forma kompromisu, która sprawia, że nikt nie jest poszkodowany. Do mediacji także warto się przygotować, a w tym może Ci pomóc MS Kancelaria.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Mediacje sądowe i odpowiednie przygotowanie

Jeśli zależy Ci, aby mediacje sądowe przebiegały po Twojej myśli, konieczne jest do nich efektywne przygotowanie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

 • Oczekiwania stron będą precyzyjnie określone.
 • Negocjacje będą przebiegały znacznie szybciej.
 • Klientowi łatwiej będzie zapanować nad swoimi emocjami.
 • Mają korzystny wpływ na rezultat postępowania.

Zatem, jeśli chcesz zminimalizować poziom stresu i zależy Ci, aby otrzymać atrakcyjne dla siebie warunki ugody – nie powinieneś pomijać etapu przygotowania się do mediacji z wykwalifikowanym i doświadczonym radcą prawnym. Już dziś możesz skontaktować się z nami i opowiedzieć o swojej sprawie, a my pomożemy Ci przez nią przebrnąć.

Na czym polega mediacja sądowa i pozasądowa – różnice

Istnieją dwa rodzaje mediacji: pozasądowa i sądowa. W przypadku pierwszej nie mamy do czynienia z ustawowo określonym terminem przeprowadzenia mediacji, dlatego też o czasie, w którym ma zostać ona zrealizowania, decydują strony w niej uczestniczące – chodzi o samodzielne dojście do porozumienia bez udziału sądu. Natomiast mediacja sądowa opiera się na rozwiązaniu sporu z udziałem mediatora wpisanego na stałą listę mediatorów sądowych. Najczęściej strony decydują się na nią, gdy nie są w stanie w inny sposób rozwiązać konfliktu. W obu przypadkach kluczowe jest przygotowanie i świadomość możliwych opcji kompromisu, dlatego warto zdać się na specjalistę i odpowiednio wcześniej umówić się na spotkanie z radcą prawnym we Wrocławiu.

Jak MS Kancelaria może Ci pomóc przy mediacji sądowej?

Kwestie prawne dość często wiążą się z dodatkową dawką stresu i niepokoju, natomiast nawiązując współpracę z naszą kancelarią, nie musisz się o nic martwić! Jesteśmy w stanie przygotować Cię do mediacji sądowych i pozasądowych tak, aby nic Cię nie zaskoczyło. Pomożemy Ci m.in.:

 • zapoznać się z niezbędnymi informacjami na temat mediacji i ich przebiegu;
 • zrozumieć specyfikę postępowania mediacyjnego;
 • zdefiniować oczekiwania Mocodawcy;
 • przygotować kilka możliwych rozwiązań zaistniałego konfliktu;
 • opracować strategię negocjacyjną;
 • przygotować propozycje ugodowe;
 • zrozumieć możliwe ryzyko procesowe.

Niezależnie od tego czy interesują Cię mediacje sądowe rozwodowe, czy dotyczące jakiejkolwiek innej sprawy – zadzwoń lub napisz do nas. Wspólnie wybierzemy najkorzystniejszą dla Ciebie ścieżkę rozwiązania konfliktu.

 

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.