Zajmujemy się zarówno kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw z branży transportowej, jak i wsparciem ich bieżącej działalności. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak zapewnić naszym klientom profesjonalną obsługę i doprowadzić sprawy od samego początku do samego końca, według obowiązujących przepisów prawnych i reguł.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Kancelaria prawna – prawo transportowe i oferowane usługi

Zbiór przepisów regulujących prawo transportowe we Wrocławiu i innych polskich miastach jest bardzo obszerne i dla wielu osób stanowi ogromną barierę utrudniającą prowadzenie działalności. W takich sytuacjach najlepszym możliwym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, dla których przepisy nie skrywają żadnych tajemnic.

W ramach oferowanych przez nas usług z zakresu prawa transportowego jesteśmy w stanie pomóc Ci w obszarze:

  • obsługi prawnej dotyczącej spedycji i transportu drogowego oraz kolejowego, a także związanych z nimi finansami;
  • przygotowania umów transportowych oraz dokonywania ocen dokumentów wewnętrznych podmiotów;
  • dokonywania analiz umów dotyczących zakupu, dzierżawy lub leasingu pojazdów, jak i również wszelkich ich modernizacji;
  • finansów oraz ochrony danych osobowych w podmiotach, których działalność opiera się na usługach transportowych lub spedycji;
  • reprezentowania przed sądami w sprawach sporów związanych z wykonywaniem umów przewozu oraz spedycji, a także tych związanych z nienależytym wykonaniem umów cywilnoprawnych;
  • prowadzenia postępowań przed organami administracji publicznej (w tym Wojewódzkimi Inspektorami Transportu Drogowego oraz Głównym Inspektorem Transportu Drogowego).

Oprócz posiadania wiedzy na temat regulacji dotyczących transportu specjalizujemy się również w przepisach obejmujących zagadnienia dotyczących m.in. zamówień publicznych, prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Dzięki temu podczas dokonywania analiz jesteśmy w stanie spojrzeć na daną sprawę ze znacznie szerszej perspektywy – obsługa prawna Wrocław z MS Kancelarią.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.