Nasza kancelaria doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo obszerne i złożone jest prawo cywilne, a tym samym jak ciężko byłoby bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia zrozumieć jego poszczególne założenia. Oferujemy naszym klientom kompleksową pomoc oraz wsparcie w tym zakresie – doradztwo, konsultacje i reprezentację w czynnościach procesowych. Każdego dnia mamy styczność z wszelkimi aspektami prawa cywilnego, w końcu niejednokrotnie zawieramy różnorodne umowy – jeśli znalazłeś się w trudnym położeniu lub masz pewne wątpliwości co do zgodności podejmowanych czynów z obowiązującym prawem, skontaktuj się z nami, a wspólnie przyjrzymy się danej sprawie.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Co różni prawo cywilne od karnego?

Prawo cywilne reguluje wszelkie stosunki cywilno prawne, natomiast prawo karne dotyczy bezpośrednio kar dla osób, które dokonały czynu zabronionego (wykroczenia lub przestępstwa), tym samym naruszając czyjąś własność, zdrowie czy też inne dobro. Kolejną kluczową różnicą jest przebieg procesu, a także zupełnie inne nazewnictwo (powód i pozwany; podejrzany i pokrzywdzony; oskarżony i oskarżyciel). Co ważne w prawie cywilnym skupiamy się na ochronie praw danego podmiotu, a nie tak jak w przypadku spraw karnych ukaraniu sprawcy.

W czym może Ci pomóc adwokat od spraw cywilnych?

Potrzebujesz pomocy prawnika cywilnego? Nasza wrocławska kancelaria prawna służy pomocą w zakresie:

  • przygotowywania i opiniowania umów;
  • rozwiązywania umów;
  • wezwania do ugody;
  • doradztwa prawnego;
  • prowadzenia sporów;
  • reprezentacji przed sądami.

Ponadto dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu i obszernej wiedzy z zakresu różnych gałęzi prawa, na każdą sprawę jesteśmy w stanie spojrzeć z szerszej perspektywy. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zasięgnąć porady adwokata od prawa cywilnego, czy specjalisty od prawa spadkowego, odszkodowań czy też windykacji – wiedz, że nie potrzebujesz szukać wielu specjalistów. W pełni koncentrujemy się na sprawach naszych klientów i podchodzimy do nich ze stuprocentową indywidualnością oraz zaangażowaniem, jednocześnie wykorzystując posiadaną wiedzę z innych obszarów prawa. Dzięki temu jesteśmy w stanie poprowadzić Cię od samego początku do samego końca przez dany proces.

Co zapewnia swoim klientom MS Kancelaria? Prawo cywilne to jedna z wielu naszych specjalizacji!

W związku z charakterem spraw cywilnych trzeba mieć na względzie, że bardzo często wiążą się one bezpośrednio z zagadnieniami z prawa rodzinnego, pracy czy nawet majątku. Właśnie dlatego, aby uniknąć konieczności zmiany prawnika od spraw cywilnych, warto zdecydować się na współpracę z MS Kancelarią, która od wielu lat zdobywa i praktykuje wiedzę z różnych dziedzin prawa. 

Dla nas najważniejszy jest klient, dlatego zawsze analizujemy wszystkie możliwe rozwiązania, aby znaleźć to, które będzie najkorzystniejszym wyjściem w danej sytuacji. Mając na względzie specyfikę prawa cywilnego, zaleca się, aby zgłosić się po pomoc prawną już w momencie pojawienia się pierwszych pytań lub komplikacji. Im szybciej kancelaria zajmie się zaistniałym problemem, tym łatwiej jej będzie zminimalizować konsekwencje, z jakimi może się wiązać. 

Chciałbyś z nami porozmawiać o swojej sytuacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji m.in.: w sprawach rodzinnych, majątkowych, zawodowych i oczywiście tych dotyczących prawa cywilnego – adwokaci Wrocław.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.