Nasza kancelaria zajmuje się pomocą z zakresu prawa budowlanego, które jest bardzo szeroką dziedziną i niejednokrotnie wymaga profesjonalnego wsparcia ze strony radcy prawnego. Z definicji prawo budowlane reguluje zasady projektowania, nadzoru, utrzymania, a nawet rozbiórki obiektów budowlanych. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w jednej z powyższych odnóg prawa i procesubudowlanego, to znaczy, że znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Prawo budowlane – doradztwo

W ramach współpracy z naszą kancelarią możesz liczyć na pomoc w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów z zakresu prawa budowlanego. Świadczymy nasze usługi zarówno przedsiębiorcom, jak i deweloperom, wykonawcom głównym, podwykonawcom oraz inwestorom indywidualnym.

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis naszej działalności z zakresu prawa budowlanego:

  • Spory budowlane – będziemy reprezentować Cię podczas negocjacji umów, ugód, odstąpień od umów. Zajmiemy się również przygotowaniem niezbędnych pism oraz wezwań wymaganych do pozytywnego rozwiązania Twojej sprawy. Będziemy reprezentować Cię przed sądami oraz współpracować z rzeczoznawcami i biegłymi. Zajmiemy się również dochodzeniem należnych roszczeń;
  • Analiza umów deweloperskich – pomożemy Ci w stworzeniu, sprawdzeniu oraz analizie pod kątem poprawności umów przedwstępnych i deweloperskich. Przeprowadzimy weryfikację pod kątem klauzul abuzywnych oraz przeprowadzimy stosowną analizę ryzyka.
  • Pozwolenia – zajmiemy się analizą planu zagospodarowania przestrzennego, doradzimy i pomożemy w procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę itp. Przeprowadzimy analizę oraz pomożemy w kwestii przeznaczenia działek w PZP;
  • Audyt – przeprowadzimy audyt prawny nieruchomości. Wesprzemy przy zakupie oraz najmie nieruchomości;
    Postępowanie wieczystoksięgowe – wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach związanych z tego typu postępowaniem;

Porady prawne z zakresu prawa budowlanego

Nasz prawnik od prawa budowlanego na samym początku współpracy zbierze od Ciebie wszystkie dane dotyczące sprawy. Chodzi o to, by jak najlepiej zrozumieć specyfikę Twojego problemu oraz przygotować się do jego rozwiązania. Na podstawie zebranych informacji zostaną zastosowane określone działania, których celem jest doprowadzenie do szczęśliwego zakończenia sprawy.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, ponieważ wierzymy, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wczuć się w położenie odbiorców naszych usług. Wiemy, że każda sprawa jest inna i zależy nam na dokładnej analizie Twojej sprawy, zanim podejmiemy niezbędne działania. Możesz być pewny, że w naszej kancelarii uzyskasz nie tylko porady prawne z zakresu prawa budowlanego, ale również pomoc w sprawach, które niejednokrotnie przerastają osobę niezwiązaną na co dzień z kwestiami budowlanymi. Z naszą profesjonalną pomocą wszystko pójdzie po Twojej myśli – kancelaria radcy prawnego Wrocław.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.