MS Kancelarię tworzy zespół profesjonalistów, którzy specjalizują się w wielu gałęziach prawa, a tym samym są w stanie pomóc klientom zarówno w kwestiach dotyczących prawa konkurencji, bankowego, pracy, rodzinnego, jak i wielu innych. Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie pojawiły się problemy związane ze stosowaniem ograniczających konkurencję praktyk, nadużywaniu dominującej pozycji i trudnością kontroli czynów nieuczciwej konkurencji – jesteśmy tutaj dla Ciebie. Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a wspólnie zaplanujemy ścieżkę odpowiednich działań.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Prawo ochrony konkurencji – czego dokładnie dotyczy?

Prawo konkurencji ma jedno, ale kluczowe zadanie – chronić interesy przedsiębiorców oraz konsumentów. Mowa o wszelkich aspektach dotyczących m.in.:

  • prawa antymonopolowego (fuzje, nadużycie pozycji, ograniczające konkurencję porozumienia, kartele);
  • zwalczania nieuczciwej konkurencji;
  • koncentracji przedsiębiorców;
  • przewagi kontraktowej;
  • zatorów płatniczych;
  • pomocy publicznej.

W związku z tym, że zaostrzona została polityka karania w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej niezgodnie z przepisami i wymaganiami publicznego prawa konkurencji, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Ułatwimy Ci zrozumienie poszczególnych aspektów prawnych, wytłumaczymy, co w danej sytuacji można zrobić, a także będziemy Cię reprezentować w sporach sądowych.

Nieprzestrzeganie prawa ochrony konkurencji – kary

Posiadanie wiedzy na temat unijnego prawa konkurencji ma ogromne znaczenie nie tylko dla funkcjonowania firmy, ale także jej budżetu. Naruszenie reguł konkurencji wiąże się z ryzykiem poniesienia kary w wysokości nawet do 2 mln zł, niezależnie od tego czy sprawa dotyczy obecnego pracownika, czy osoby już niewspółpracującej z danym przedsiębiorstwem. Odpowiedzialność prawna ponoszona jest wtedy, gdy podjęte kroki były w pełni umyślne lub wystąpiło zaniechanie.

Niemal każdego dnia jesteśmy narażeni na złamanie prawa, często również nieświadomie, dlatego też warto mieć przy sobie radcę prawnego, który będzie czuwał nad formalnościami np. by wykluczyć niebezpieczeństwo związane z podpisaniem dokumentu niezgodnego z prawem konkurencji.

Umowa o zakazie konkurencji niezgodna z prawem – MS Kancelaria i profesjonalna pomoc

Świadczymy kompleksowe usługi związane z prawem konkurencji, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że obowiązujące przepisy, ustawy i rozporządzenia dla wielu osób są po prostu niezrozumiałe. Procedury bywają skomplikowane i specyficzne, dlatego sporządzanie na ich podstawie umów bywa niełatwym zadaniem.

Napisz lub zadzwoń do nas, opowiedz o swoim problemie, a wspólnie uzgodnimy najkorzystniejszy w Twojej sytuacji plan działania uwzględniający prawo pracy – kancelaria radcy prawnego Wrocław.