Usługi prawne dla firm od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy chcą mieć stuprocentową pewność, że wszystko, co dzieje się przedsiębiorstwie, jest zgodne z prawem. Nasza Kancelaria od lat zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym doradztwem prawnym dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, wspierając ich w różnych dziedzinach prawa. Potrzebujesz pomocy od strony prawnej? Odezwij się do nas już dziś – serdecznie zapraszamy!


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Obsługa prawna firm – bolączka przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy pracują na własny rachunek, doskonale powinni zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzenie działalności momentami bywa trudne. Oprócz zobowiązań podatkowych względem państwa dochodzi również problematyka prawna dotycząca m.in. zawierania umów czy monitorowania bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa. Jak sobie z tym wszystkim poradzić, aby wszystko, co odbywa się w firmie, było w 100% legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami? Odpowiedzią na to jest stała obsługa prawna – i właśnie na taką pomoc możesz liczyć, kontaktując się z naszą Kancelarią.

Pomoc prawna dla przedsiębiorców – dlaczego warto skorzystać?

Czy porady prawne dla firm świadczone przez kancelarie radców prawnych są koniecznością?

Życie gospodarcze oraz warunki prowadzenia działalności w Polsce jasno wskazują, że korzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnika jest w wielu przypadkach bardzo korzystne. Pomoc przydaje się szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorca ma do podpisania poważny kontrakt i nie jest pewny, czy zapisy znajdujące się w dokumencie są dla niego w pełni korzystne.

Radca prawny dla firm z naszej kancelarii oceni to szybko i bez zbędnych wątpliwości. Dodatkowo zajmie się kompleksowo Twoją firmą, co stworzy dla Ciebie przestrzeń do rozwoju i skupienia się na bieżącej działalności.

Stała obsługa prawna czy wewnętrzny dział prawny?

Mówiąc o obsłudze prawnej firm, wiele osób zastanawia się, jaki wariant wybrać: czy skorzystać z pomocy zewnętrznego radcy prawnego, czy stworzyć w przedsiębiorstwie własny, wewnętrzny dział prawny?

Prowadzenie wewnętrznego działu prawnego w firmie jest dużym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym. Dodatkowa liczba pracowników generuje stałe koszty, które nie zawsze się zwracają.W przypadku pracy z kancelarią prawną sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Łączy nas umowa, która w jasny i konkretny sposób przedstawia zasady współpracy oraz zakres działań, jakie możemy w Twoim imieniu podejmować. Zanim jednak nawiążemy porozumienie, chcemy lepiej poznać zarówno Ciebie, jak i Twoją firmę. Dlatego przed podpisaniem umowy musimy mieć pewność, że rozumiemy specyfikę prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa oraz wyzwania prawne, jakie przed nim stoją. Zapraszamy więc do kontaktu oraz krótkiej rozmowy, która pozwoli nam lepiej się poznać i ustalić ramy współpracy.

Obsługa prawna firmy w MSKancelaria – w czym możemy Ci pomóc?

W naszej kancelarii znajdziesz pełną obsługę prawną dla firm. Nasze działania zawsze zmierzają do tego, by rozwiązywać problemy przedsiębiorców i udzielać im efektywnych porad, które ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej. W ramach naszej usługi możesz liczyć przede wszystkim na:

 • pomoc w prowadzeniu działalności,
 • porady prawne,
 • zastępstwo prawne i procesowe,
 • wzory umów i regulaminów,
 • projekty dokumentów korporacyjnych,
 • sporządzanie opinii,
 • udział w negocjacjach,
 • sprawdzenie statusu prawnego kontrahentów,
 • wsparcie na wszystkich etapach transakcyjnych,
 • reprezentację w postępowaniach administracyjnych i wiele innych.

Obsługa prawna firmy we Wrocławiu – znajdziemy rozwiązanie

Wieloletnie doświadczenie oraz praktyka w doradztwie prawnym pozwalają nam na wiarę w twierdzenie, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Każda sytuacja, która nas spotyka, może mieć szczęśliwy finał pod warunkiem, że do poradzenia sobie z nią zostaną zaangażowane odpowiednie środki oraz działania. Zawsze więc zaczynamy od dogłębnej analizy sytuacji naszych klientów, by wiedzieć, jakie typu narzędzia wybrać do pracy z danym przedsiębiorstwem. Zanim wykonamy ruch, najpierw zastanawiamy się nad jego konsekwencjami oraz wpływem na całokształt działalności firmy. Dzięki temu redukujemy ryzyko popełnienia błędów i zwiększamy szanse na pozytywne rozwiązanie Twojej sprawy.

Poszukujesz kancelarii prawnych Wrocław? Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej firmie. Na pewno znajdziemy pole do porozumienia i pomożemy Ci w pokonaniu problemów prawnych, które pojawiły się na horyzoncie.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.