W naszej kancelarii prawa gospodarczego dzielimy się bogatym doświadczeniem z zakresu negocjacji, odzyskiwania należności od dłużników, rozwiązywania sporów z kontrahentami, ochrony kontraktów czy spraw podatkowych. Odezwij się do nas i przedstaw swoją sytuację, a indywidualnie dopasujemy zakres i warunki współpracy. Już dziś skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej – zapraszamy.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Skomplikowane prawo gospodarcze – kancelaria Wrocław

W czym może pomóc Ci prawnik? Prawo gospodarcze Wrocław – w naszej kancelarii świadczymy usługi z zakresu różnych gałęzi prawa, dzięki czemu do każdej sprawy podchodzimy w pełni indywidualnie i z szeroką perspektywą. W ramach współpracy możesz liczyć na:

  • zastępstwo prawne przed sądami powszechnymi,
  • prowadzenie sądowych spraw procesowych i nieprocesowych z zakresu działalności podmiotów gospodarczych,
  • sporządzanie oraz opiniowanie umów,
  • dochodzenie odszkodowań z tytułu ubezpieczeń OC i AC,
  • windykacje i powództwa o zapłatę,
  • przeprowadzenie postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych,
  • pomoc w prawie upadłościowym, naprawczym i restrukturyzacyjnym.

Oczywiście nie jest to zamknięta lista spraw, jakimi możemy się dla Ciebie zająć. Skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem, a dobierzemy metody działania do charakterystyki sprawy i rozwiążemy ją dla Ciebie tak, by rezultat był zadowalający. Naszym klientom gwarantujemy doradztwo prawne w związku z zasadami prawa gospodarczego oraz reprezentację przed organami administracji publicznej.

Co obejmuje prawo gospodarcze? Radca prawny i jego istota dla rozwiązania problemu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo gospodarcze reguluje status prawny przedsiębiorców oraz stosunki prawne, które wiążą się z prowadzoną przez nich działalnością. Prawo gospodarcze obejmuje niezwykle szeroki zakres ustaw oraz aktów normatywnych dotyczących prowadzenia działalności. To z kolei jest dla wielu przedsiębiorców kwestia problematyczna, ponieważ uniemożliwia samodzielne zrozumienie przepisów oraz zależności, jakie je łączą. W sprawach z zakresu prawa gospodarczego w większości przypadków niezbędna okazuje się więc pomoc kancelarii prawnej. Prawo gospodarcze możemy podzielić na dwie gałęzie związane ze strefą prywatną i publiczną.

  • Prywatne prawo gospodarcze – reguluje stosunki pomiędzy jednostkami organizacyjnymi oraz pomiędzy organizacją a konsumentem. Definiuje wszystkie warunki konieczne do spełnienia w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Podmiotami są tutaj osoby prawne, fizyczne, państwo, a także inne podmioty, które biorą udział w obrocie gospodarczym.
  • Publiczne prawo gospodarcze – wpływa wyłącznie na stosunki pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Jest to zbiór zasad określających normy prowadzonej działalności oraz przepisy pozwalające założyć firmę. Definiuje więc zakres ingerencji państwa w biznes i całe funkcjonowanie gospodarki w Polsce.

Prawnik od spraw cywilnych, adwokat lub radca prawny, którego specjalizacją jest prawo gospodarcze, doskonale orientuje się w obecnie panujących przepisach krajowych i międzynarodowych, dlatego jest w stanie doradzić w każdej sprawie związanej z działaniem Twojego biznesu.

Jaki kodeks reguluje ustawowo prawo gospodarcze?

Aby prawnik od spraw gospodarczych mógł Ci pomóc, niezbędne jest, byś miał status przedsiębiorcy. Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego, jest to podmiot (osoba fizyczna, prawna, jednostka organizacyjna posiadająca jedynie zdolność prawną), który wykonuje we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. Musi ona być ciągła i nastawiona na osiąganie zysku. Bardzo ważnym dokumentem w prawie gospodarczym jest kodeks spółek handlowych. To on zawiera aktualne przepisy normujące zasady funkcjonowania spółek handlowych, do których zaliczamy spółkę jawną, spółkę partnerską, spółkę komandytową oraz spółki kapitałowe. Znajdziemy tam precyzyjnie określone rodzaje działalności, zasady ich tworzenia, regulowania, przekształcania czy rozwiązywania.

Prawo gospodarcze – ustawa

Aktem prawnym, który reguluje podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej na terenie Polski jest Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Jeśli to, co robisz, mieści się we wcześniej wspomnianej definicji z Kodeksu Cywilnego, to znaczy, że możemy Ci pomóc. Specjalizujemy się bowiem w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego i jednoosobowych działalności gospodarczych i oferujemy nasze usługi wszystkim chętnym – kancelaria prawna Wrocław.

Kancelaria prawo gospodarcze – dlaczego warto sięgnąć po pomoc?

Radca prawny zapewnia kompleksową pomoc w zakresie funkcjonowania Twojej działalności gospodarczej, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na rozwoju. Wskutek fachowej obsługi prawnej masz gwarancję, że wszystko prowadzone jest zgodnie z prawem, a Twoje działania nie przynoszą żadnej szkody. 

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji – skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Prawnik prawa gospodarczego Wrocław jest do Twojej dyspozycji – MS Kancelaria.