W MS Kancelarii zespół wykwalifikowanych adwokatów od spraw administracyjnych oferuje kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa administracyjnego. Oferujemy wsparcie w różnorodnych przypadkach – począwszy od prostych spraw urzędowych, a skończywszy na skomplikowanych sporach. Zrozumienie poszczególnych przepisów prawa administracyjnego jest nie lada wyzwaniem i z pewnością nie każdy byłby w stanie temu podołać. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz brać tego na siebie – jesteśmy tutaj dla Ciebie.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Prawnik administracyjny – Wrocław i okolice

Naszą kancelarię tworzą ludzie pracujący z ogromnym zaangażowaniem i doświadczeniem, dlatego, jeśli zależy Ci, aby Twoją sprawą zajął się wykwalifikowany prawnik administracyjny – lepiej trafić nie mogłeś. Zakres wiedzy, którą dysponujemy jest bardzo szeroki i nie ogranicza się on wyłącznie do prawa administracyjnego. Dzięki temu podczas nawiązywania współpracy podchodzimy do sprawy niezwykle indywidualnie, a co ważne z uwzględnieniem także innych dziedzin np. prawa gospodarczego, pracy oraz nieruchomości.

MS Kancelaria to miejsce, w którym czeka na Ciebie Twój radca prawny. Prawo administracyjne Wrocław i okolice – zapoznaj się z listą spraw, w zakresie których możesz otrzymać naszą pomoc, należą do nich m.in.:

 • inwestycje budowlane, drogowe i liniowe;
 • renty planistyczne i opłaty adiacenckie;
 • planowanie i zagospodarowywanie przestrzenne;
 • zakres ochrony środowiska, gospodarki wodnej oraz dróg publicznych i transportu;
 • ochrona danych osobowych;
 • ochrona własności przemysłowej;
 • sporządzanie wniosków inicjujących postępowanie;
 • sporządzanie odwołań od różnego rodzaju decyzji administracyjnych;
 • sporządzanie pism przedstawiających stanowisko strony w trakcie postępowania;
 • sporządzanie odwołań od decyzji, skarg do sądu administracyjnego oraz skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego;
 • reprezentacja przed organami oraz sądami administracyjnymi;
 • doradztwo w kwestiach administracyjnych.

Nie znalazłeś tutaj punktu dotyczącego interesującego Cię aspektu prawnego? To zaledwie niewielka część tego, czym rzeczywiście się zajmujemy, dlatego zadzwoń lub napisz do nas już dziś i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc – radca prawny Wrocław.

Interesują Cię porady prawne? Prawo administracyjne Wrocław, okolice i online

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak w dzisiejszych czasach ciężko jest wygospodarować nawet odrobinę wolnego czasu, aby zająć się swoimi sprawami i formalnościami. Mamy dobrą wiadomość – we wszystkim pomoże Ci nasz doświadczony radca prawny. Prawo administracyjne nie skrywa przed nami żadnych tajemnic, a co ważne jesteśmy w stanie wesprzeć Cię w rozwiązywaniu problemów także na odległość – udzielamy porad prawnych we Wrocławiu, ale także online. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie, a my zajmiemy się resztą.

Co to jest prawo administracyjne?

Czym jest i co obejmuje prawo administracyjne? Jest to gałąź prawa, która reguluje relacje między jednostkami a administracją publiczną. Dotyczy ona zasad działania organów administracji publicznej, a także form i zakresu kontroli nad działalnością tych organów. W MS Kancelarii zrozumienie, jak te zasady wpływają na życie codzienne i działalność gospodarczą naszych klientów, jest priorytetem.

Radca prawny prawa administracyjnego staje się niezbędny, gdy jednostka lub przedsiębiorstwo napotyka trudności w interakcjach z organami administracji. Może to obejmować kwestie związane z pozwoleniami, regulacjami dotyczącymi nieruchomości, czy też z przepisami specjalnymi regulującymi działalność w określonych sektorach. W takich sytuacjach profesjonalna porada prawna jest nieoceniona.

Jak adwokat prawa administracyjnego może Ci pomóc?

Adwokat od spraw administracyjnych może pomagać na wiele sposobów – reprezentacja przed organami administracyjnymi, pomoc w przygotowywaniu niezbędnych dokumentów, a także reprezentacja klienta przed sądami administracyjnymi to tylko niektóre z zadań, które może wykonywać specjalista. Dzięki wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu, adwokaci z MS Kancelarii są w stanie zapewnić wsparcie na każdym etapie postępowania.

Wybierając naszą kancelarię do spraw administracyjnych, zyskujesz dostęp do szerokiej wiedzy i doświadczenia naszego zespołu. Nasza oferta to nie tylko wysoka jakość usług, ale też indywidualne podejście do każdego klienta oraz transparentność w działaniu. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby klienci byli informowani o każdym etapie prowadzonej sprawy, dlatego stawiamy na jasną komunikację i profesjonalizm. Nieustannie dążymy do tego, aby zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania prawne, biorąc pod uwagę unikalne aspekty każdej sprawy. Zapraszamy do kontaktu z MS Kancelarią.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.