Z problemami finansowymi zmagają się zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Dość często zdarza się, że są one na tyle poważne, że następuje utrata zdolności finansowej, a tym samym przerwanie jej płynności. Niemożność wywiązywania się z terminów spłacania zadłużenia na czas sprawia, że wierzyciele podejmują decyzję o wszczęciu procesu dochodzeniowego swoich należności. MS Kancelaria oferuje pomoc w oddłużaniu osobom pozwanym w związku z niewypłacalnością. W takich sprawach bardzo ważne jest, aby możliwie jak najszybciej wdrożyć działania prawne zmierzające do oddłużenia, dlatego nie czekaj – już dziś skontaktuj się z nami, a my powiemy Ci, jakie kroki należy zrobić.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Oddłużanie chwilówek i kredytów – na czym polega?

Oddłużanie kredytów i chwilówek ma na celu wszczęcie działań, które doprowadzą do zredukowania zadłużenia, odroczenia terminu płatności lub możliwości skorzystania z ratalnej formy spłaty. Najważniejsze w tej kwestii jest dokładne przeanalizowanie sytuacji zadłużonego, a także sporządzenie listy wszystkich wierzycieli wraz z wierzytelnościami. Oczywistą sprawą jest, że im później zdecydujemy się na pomoc w oddłużaniu, tym większe będzie zadłużenie, dlatego też tak ważne jest, aby reagować niemal od razu gdy przestajemy być wypłacalni lub istnieje duże prawdopodobieństwo, że to nastanie – szanse na wdrożenie skutecznych działań są wtedy znacznie wyższe.

Niezwykle ważne jest, aby zabezpieczyć nieruchomość przed ewentualnym zajęciem jej przez komornika. W tym przypadku to również czas odgrywa kluczową rolę.

Oddłużanie osób fizycznych i firm

W zależności od tego czy sprawy dotyczą osób fizycznych, czy przedsiębiorców jesteśmy w stanie wdrożyć nieco inne rozwiązania oddłużające.

Pomoc prawna w oddłużaniu osób fizycznych najczęściej opiera się na upadłości konsumenckiej, dzięki której dłużnik ma szansę umorzyć część swoich zobowiązań. Pozostała część długu spłacana jest ratalnie w określonym terminie. Natomiast musisz być świadomy, że Twoja sytuacja może być inna, przez co lepiej będzie wdrożyć odmienne rozwiązanie. W celu podjęcia odpowiedniej decyzji kluczową rolę odgrywa zapoznanie się ze sprawą i indywidualne podejście do klienta – pamiętaj, że na nas możesz liczyć.

Oddłużanie firm odbywa się zazwyczaj na dwa sposoby – rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego lub ogłoszenia upadłości gospodarczej. W ten sposób jesteśmy w stanie umorzyć część zobowiązań, a pozostały dług rozłożyć na spłatę ratalną. Jednak i tym razem, konieczne jest odbycie spotkania z klientem w celu poznania szczegółów. Kancelaria prawna Wrocław służy pomocą!

Oddłużanie – Wrocław i okolice z MS Kancelarią

MS Kancelaria świadczy usługi prawne na terenie Wrocławia oraz jego okolic, dlatego jeśli interesuje Cię oddłużanie komornicze, gospodarstw rolnych, firm lub jakiekolwiek inne – wiedz, że jesteśmy tutaj dla Ciebie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę, dzięki której możemy prawnie wspierać osoby poszkodowane i zadłużone. Specjalizujemy się także w postępowaniach zabezpieczających i prawie bankowym, dlatego też na każdą sprawę patrzymy z szerszej perspektywy.

 

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.