W naszej kancelarii pomożemy Ci poprzez sporządzanie umów oraz ich opiniowanie. Zadbamy o to, by stworzone przez nas dokumenty były zgodne z obowiązującymi przepisami i nie naruszały litery prawa. Przeanalizujemy również umowy, które planujesz podpisać i sprawdzimy, czy ich postanowienia nie są dla Ciebie niekorzystne. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o ewentualne negatywne skutki spowodowane zapisami „drobnym druczkiem”.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Sporządzanie umowy, czyli dokumentu w pełni wiążącego

Opiniowanie umów polega na analizowaniu zapisów sporządzonego dokumentu pod kątem zgodności prawnej, dlatego też o skorzystaniu z tego rodzaju usługi powinien pomyśleć każdy, zanim jeszcze zdąży złożyć podpis na umowie. Warto wziąć pod uwagę, że jest ona w pełni wiążącym drukiem, stąd też przed podpisaniem należy dokładnie wczytać się w jej treść, a także przeanalizować ewentualne skutki wynikające z jej przepisów. W momencie, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, z takim problemem należy udać się do radcy prawnego i zasięgnąć jego porady.

Opiniowanie umów – w czym możemy Ci pomóc?

Opiniowanie umów to ogólne określenie usług, jakie realizuje nasza Kancelaria. Nasi radcy prawni od lat specjalizują w kompleksowej pomocy prawnej dotyczącej różnego rodzaju umów. W skład naszej oferty wchodzi:

  • sporządzanie umów handlowych;
  • sporządzanie umów cywilnoprawnych i innych;
  • zabezpieczenia wykonywania umów w obrocie gospodarczym;
  • negocjacje kontraktów handlowych.

Jako nasz klient możesz również liczyć na garść porad związanych z tym, na co zwracać szczególną uwagę podczas podpisywania wszelkiego rodzaju umów. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją sprawę. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie i dopasujemy działania do rodzaju umowy, którą chcesz sporządzić lub podpisać.

Tworzenie umów i ich analizowanie na własną rękę – to nie takie proste, jak mogłoby się wydawać

Jeśli chodzi o tworzenie i sporządzanie umów na własną rękę, to warto wiedzieć, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oddanie tego w ręce specjalistów. Dlaczego? Obecnie możemy wyróżnić aż kilkadziesiąt różnych umów, które są zdefiniowane przed kodeks karny. Co więcej, poszczególne dokumenty różnią się często drobnymi szczegółami, które dla osoby, która na co dzień nie zagłębia się w tematy prawne, mogą wydawać się tym samym. W rzeczywistości jednak nie mogą być one jednakowo rozpatrywane – podpisanie umowy „w ciemno” bez zweryfikowania wszystkich zapisów (i ich prawidłowego zrozumienia) może doprowadzić do naprawdę przykrych konsekwencji.

Dlatego też chcąc uniknąć ewentualnych problemów, najlepiej zgłosić się do radcy prawnego, który wyda opinię na temat konkretnego dokumentu i opowie o ewentualnych następstwach podpisania konkretnej umowy.

Sporządzanie umowy online – dlaczego warto zdecydować się na pomoc prawnika?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Sporządzone przez prawników umowy będą pozbawione wad prawnych oraz zabezpieczą Cię przed ewentualnymi niekorzystnymi zapisami. W naszej kancelarii znajdziesz również tworzenie umów online. Wystarczy, że prześlesz nam niezbędne dane, byśmy mogli stworzyć dla Ciebie dokument, który będzie w pełni zgodny z obowiązującym prawem.

Niezależnie, czego ma dotyczyć umowa, jesteśmy w stanie sporządzić ją dla Ciebie lub dokładnie przeanalizować. Mamy doświadczenie w tego typu działalności i wiemy, jak eliminować najczęściej stosowane i nie zawsze legalne praktyki, które mogą być niekorzystne dla naszych klientów.

Zabezpiecz się i powierz kwestię umów profesjonalnej kancelarii prawnej we Wrocławiu.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.