Walka o przyznanie alimentów, rozwód, separacja – wszystko to jest niebywale trudnym czasem dla rodziny. Chcąc sobie poradzić z zaistniałą sytuacją i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, należy skorzystać z porady prawnej i odezwać się do zaufanego prawnika ds. rodzinnych.

Nasza kancelaria zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego oraz opiekuńczego. W ramach usługi możesz liczyć na:

 • reprezentację w sprawach rozwodowych, separacyjnych, alimentacyjnych, o podział majątku,
 • przeprowadzenie postępowań o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa,
 • przeprowadzenie postępowań o ustalenie kontaktów z dziećmi, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Prawnik od spraw rodzinnych – czym się zajmuje?

Aby lepiej zrozumieć, w czym specjalizuje się prawnik od spraw rodzinnych, należy zaznajomić się z samym terminem prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Otóż są to zbiory przepisów, które obowiązują wszystkich członków rodziny. Prawo dotyczy zarówno kwestii majątkowych w obrębie rodziny, jak i obyczajowych. Regulacje opisane w prawie rodzinnym i opiekuńczym wchodzą w skład szeroko pojętego prawa cywilnego i na tym gruncie są rozpatrywane. Dokument, w którym znajdują się wszelkie regulacje to Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy.

Prawnik od spraw rodzinnych zajmuje się wszystkimi kwestiami, które mają na celu unormowanie oraz regulowanie działalności rodziny zarówno w wymiarze majątkowym, jak i niemajątkowym.

Prawo rodzinne i opiekuńcze – zasady

Jak już wspomnieliśmy, prawo rodzinne i opiekuńcze tworzy kilka podstawowych zasad, będących wytycznymi w orzecznictwie.

 • Zasada dobra dziecka – podstawowa zasada, która jasno mówi o tym, że wszelkie działania sądów rodzinnych oraz instytucji/osób zaangażowanych w rozwiązywanie problemów rodzinnych powinny być skupione na dobru dziecka. Chodzi o to, by zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju i godnego bytowania.
 • Zasada ochrony rodziny – zgodnie z nią prawo opiekuńcze powinno służyć dobru rodziny i gwarantować nienaruszalność tej podstawowej komórki społecznej. Wszystkie spory rozwiązywane są zatem zgodnie z tą zasadą.
 • Zasada szczególnej ochrony rodziny i dziecka przez państwo – wynika ona z art. 18 Konstytucji RP, który określa to, że małżeństwo, rodzicielstwo, a także macierzyństwo pozostaje pod stałą ochroną oraz opieką państwa.
 • Zasada monogamii – ustanawia ona to, że osoba trwająca w małżeństwie, nie może zawrzeć jednocześnie drugiego małżeństwa.
 • Zasada trwałości związku małżeńskiego – zgodnie z nią osoba, która chce uzyskać nieważność małżeństwa, rozwód lub separację, musi udowodnić, że zaszły ku temu odpowiednie okoliczności.
 • Zasada równości małżonków – wynika ona bezpośrednio z dwóch artykułów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (art. 23 i 24). Mówią one o tym, że małżonkowie posiadają względem siebie równe prawa oraz obowiązki małżeńskie, a także zobowiązania do wspólnego podejmowania istotnych dla życia rodziny decyzji.

Prawnik – sprawy rodzinne. Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Sprawy kwalifikujące się do rozpatrywania pod kątem prawa rodzinnego i opiekuńczego bardzo często są obarczone dużym bagażem emocjonalnym, który nie pozwala na polubowne ich rozwiązanie. W przypadku, gdy skorzystasz z pomocy profesjonalnego radcy prawnego we Wrocławiu, będziesz mieć pewność, że masz do czynienia ze stroną niezaangażowaną emocjonalnie. Ocena oraz działania, jakie stosuje prawnik rodzinny, są więc wolne od uprzedzeń i mają za zadanie znaleźć uczciwe rozwiązanie.

Radca prawny w sprawach rodzinnych może pomóc Ci ustabilizować niejednokrotnie trudną sprawę rozwodową lub unormować kontakty z dzieckiem. Z drugiej jednak strony ze wsparciem naszego radcy prawnego uzyskasz alimenty oraz określisz zasady, według jakich Twoja rodzina ma funkcjonować po rozwodzie.

Prawnik – prawo rodzinne we Wrocławiu i nie tylko. Skorzystaj z pomocy Kancelarii

Zdajemy sobie sprawę z delikatności powierzonych nam problemów, dlatego zawsze kierujemy się dobrem najmłodszych oraz tym, by nasze działania nie zaogniały i tak niejednokrotnie trudnej sytuacji. Stąd też jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem pomocy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego – prosimy o kontakt.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.