W epoce cyfryzacji i rosnącej złożoności prawnej ochrona praw autorskich zyskuje na znaczeniu. Trafność, skuteczność i precyzja w działaniach są kluczowe, dlatego jeśli i Ty potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu – MS Kancelaria.


Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

W jakiej branży najczęściej potrzebna jest pomoc kancelarii w zakresie prawa autorskiego?

Prawnik prawa autorskiego z MS Kancelarii oferuje profesjonalną pomoc w zakresie ochrony autorskiego prawa majątkowego oraz osobistego, w tym także eliminowania wszelkich skutków wynikających z ich naruszenia. Ochrona praw autorskich jest nie tylko o ochronie twórczości, ale także o zapewnieniu sprawiedliwego wynagrodzenia dla twórców. Dobry prawnik od prawa autorskiego może ułatwić Ci zrozumieć i wykorzystać Twoje prawa, prowadząc negocjacje, sporządzając umowy czy reprezentując Cię przed sądem. MS Kancelaria jest tutaj po to, aby Ci w tym pomóc.

Problematyczne sytuacje wynikają najczęściej z wykorzystywania cudzych własności za pośrednictwem nowoczesnych technologii i rozwiązań, jakie dostarcza Internet. Gdzie należy zachować szczególną ostrożność i dołożyć wszelkich starań w zakresie ochrony praw autorskich? W m.in.:

 • agencjach marketingowych,
 • studiach graficznych,
 • branży modowej,
 • branży IT,
 • wydawnictwach,
 • działalnościach wynikających z publikacji na portalach społecznościowych.

Niemniej jednak twórców, którzy muszą mieć na względzie konsekwencje, wynikające ze złamania przepisów prawa autorskiego jest znacznie więcej – każdy niezależnie od charakteru swojej pracy powinien się z tym liczyć.

Kto korzysta z ochrony praw autorskich?

Prawnik od praw autorskich to specjalista, z którego usług korzystają twórcy z różnych branż – m.in.:

 • malarze,
 • rzeźbiarze,
 • muzycy,
 • kompozytorzy,
 • pisarze,
 • tancerze,
 • programiści,
 • copywriterzy,
 • naukowcy,
 • graficy.

W czym może pomóc kancelaria prawna?

Prawnik od prawa autorskiego jest w stanie pomóc Ci zarówno w komplikacjach wynikających ze złamania przepisów prawa majątkowego, jak i osobistego. Pierwsze z nich są zbywalne i mogą być dziedziczone, natomiast drugie nie mają żadnych ograniczeń czasowych i nie da się ich zrzec.

Czym może zająć się prawnik? Prawa autorskie i podejmowane przez kancelarię czynności to:

 • przygotowanie umowy licencyjnej;
 • przygotowanie umowy o przeniesienie spraw;
 • wsparcie w procesie obejmującym rejestrację znaków towarowych, patentów etc.;
 • doradztwo w zakresie ochrony praw autorskich;
 • reprezentowanie interesów w sporach sądowych i pozasądowych;
 • dochodzenie roszczeń z tytułu naruszeń;
 • dochodzenie należności autorskich;
 • wsparcie w zakresie eliminowania nieuczciwej konkurencji;
 • prowadzenie postępowań w celu otrzymania odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Czy wyróżnia się MS Kancelaria? Prawo autorskie i jego wysoka ochrona

MS Kancelaria, to miejsce, gdzie doskonała znajomość prawa spotyka się z indywidualnym podejściem do klienta. W naszej kancelarii prawnej Wrocław zespół doświadczonych prawników od praw autorskich skupia się na świadczeniu najwyższej jakości usług prawnych, mając na uwadze ochronę praw autorskich w najszerszym zakresie. Jakie są główne wartości, które nami kierują? To przede wszystkim profesjonalizm, zaangażowanie, etyka zawodowa i innowacyjność. Nasza kancelaria prawna prawa autorskiego to miejsce, w którym doskonale rozumiemy, że każdy przypadek jest inny i tym samym do każdego klienta trzeba podchodzić indywidualnie. W związku z tym skupiamy się na ścisłej współpracy z klientem, aby lepiej zrozumieć jego potrzeby i oczekiwania. Dla nas kluczowe jest budowanie długotrwałych relacji opartych na zaufaniu, jasności i efektywności.

Jako zespół doświadczonych prawników, każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Z zaangażowaniem i precyzją podchodzimy do każdej powierzonej sprawy, a dostępne usługi prawne skierowane są zarówno do osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. 

Wspieramy nie tylko w zakresie ochrony praw autorskich, ale także przy sprawach o zupełnie innym charakterze jak, chociażby rejestracja spółek czy mediacje sądowe. Znalazłeś się w trudnej sytuacji i nie wiesz, co zrobić? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci uporać się z problemem w najlepszy dla Ciebie sposób.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
 • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.