W ramach naszych usług świadczymy również wsparcie w zakresie prawa spadkowego. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie związane z prawem spadkowym niejednokrotnie są skomplikowane, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Udzielamy kompleksowych porad spadkobiercom, analizując sytuację, a także wyjaśniając ewentualne konsekwencje ich postanowień.

Oto jak możemy Ci pomóc:

  • postępowanie o stwierdzenie spadku,
  • podział spadku,
  • zachowek,
  • sprawy związane z podważeniem lub unieważnieniem testamentu,
  • sprawy związane z odpowiedzialnością za długi spadkowe i inne.

Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 337 932 lub 609 778 918

Porady dotyczące spadków – jak działa prawo spadkowe?

Warto wiedzieć, że śmierć osoby fizycznej, która np. posiadała pewne zobowiązania wobec państwa, nie oznacza, że takowe powinności wygasają. W takim wypadku wciąż istnieją prawa rzeczowe zmarłego – przechodzą one w formie spadku na tzw. spadkobiercę. Co istotne jednak: spadek nie zawsze oznacza korzyść, czyli np. majątek po zmarłym. Zdarzają się sytuacje, w których dziedziczone są wcześniej wspomniane długi. Sam spadek można przyjąć lub odrzucić.

Aby lepiej zrozumieć, to, o czym mowa, najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnika od prawa spadkowego, który dokładnie przeanalizuje sytuację spadkobiercy i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Radca prawny – sprawy spadkowe

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, który określa przejście praw oraz obowiązków majątkowych po śmierci osoby, będącej jej podmiotem. W dużym skrócie można więc powiedzieć, że prawo spadkowe reguluje zasady nabywania praw oraz obowiązków wynikających z dziedziczenia.

Przepisy prawa spadkowego znajdują się przede wszystkim w dwóch aktach prawnych:

  • przepisy prawa majątkowego – w kodeksie cywilnym,
  • przepisy proceduralnych aspektów prawa spadkowego – w kodeksie postępowania cywilnego.

To tych dwóch aktach w większości przypadków opierają się sądy rozpatrujące sprawy z zakresu prawa spadkowego.

Radca prawny – prawo spadkowe. W czym pomoże Ci nasza Kancelaria?

Jeśli interesują Cię porady spadkowe, to jesteś w dobrym miejscu. Nasza kancelaria prawna we Wrocławiu specjalizuje się m.in. w doradztwie spadkowym – od wielu lat udzielamy porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, pomagając m.in. w wyborze formy rozporządzenia na wypadek śmierci.

Pomagamy również w sprawach stricte testamentowych: od analizy, po wyjaśnianiu konsekwencji przyjęcia testamentu i nie tylko.

Współpracując z nami, możesz liczyć na doradztwo w sprawach podatkowych z zakresu:

  • stwierdzania nabycia spadku,
  • zachowku,
  • unieważnianiu testamentu (lub jego postanowień),
  • możliwości uchylania się od obowiązku spłaty długów,
  • obniżania zapisów zwykłych,
  • sporządzania umów o dział spadku,
  • wydziedziczenia,
  • zabezpieczenia spadku.

Prawnik od spraw spadkowych – dlaczego warto skorzystać z porad prawnych?

Prawo spadkowe dotyczy często wielu osób w obrębie jednej rodziny. Każda ze stron chce uzyskać rozwiązanie, które je satysfakcjonuje i na tym tle bywa, że dochodzi do konfliktów. Dzięki profesjonalnej pomocy prawnika prawa spadkowego uzyskasz szybką poradę oraz unikniesz niepotrzebnych scysji związanych z podziałem majątku po osobie zmarłej.

Wszystkie nasze działania mają za zadanie przyniesienie Ci oczekiwanej korzyści lub uniknięcie problemów wynikających z przepisanego na Ciebie spadku.

Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie. Pomożemy, doradzimy, a w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w sądzie. Pozbądź się swoich problemów już dzisiaj.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
  • premiowy (premia od sukcesu).

Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.

Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?

W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?

W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.

Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?

Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.

Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?

MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.