Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) nigdy nie była tak prosta i szybka, jak w dobie internetu. Dzięki nowoczesnym platformom online potencjalni przedsiębiorcy mogą teraz założyć swoją firmę bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze. W tym wpisie przyjrzymy się krok po kroku procesowi rejestracji. Dowiedz się, jak możesz szybko i efektywnie rozpocząć swoją działalność gospodarczą, korzystając z cyfrowych narzędzi dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Czy warto zdecydować się na zdalne zarejestrowanie spółki? Koszty i kwestie prawne

Aktualnie obowiązujące przepisy przewidują możliwość zarejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób uproszczony, przy użyciu portalu S24 dostępnego na stronie www.ms.gov.pl, czyli stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Taki sposób rejestracji jest szybki, nie wymaga zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego. Umowa spółki zawarta przy użyciu wzorca ma formę uproszczoną, wyłączona jest możliwość personalizacji umowy spółki już na etapie jej rejestracji. Wkłady na pokrycie kapitału zakładowego mogą być pokrywane jedynie w formie pieniężnej, nie ma możliwości zawarcia niektórych postanowień umownych tj. m.in.: dotyczących dopłat, podwyższenia kapitału zakładowego bez zmiany umowy spółki czy wyłączenia od dziedziczenia udziałów.
Możemy jednak wprowadzić te zmiany na późniejszym etapie.

Jak wygląda proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet?

Każda z osób podpisujących dokumenty powinna posiadać swój profil na portalu eKRS. Do podpisania dokumentów w systemie konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego ePUAP lub podpisu elektronicznego kwalifikowanego.

W systemie należy wypełnić formularze, wybrać przedmiot działalności spółki, uzupełnić wniosek o wpis w KRS oraz dołączyć dodatkowe dokumenty, których wzorce nie są dostępne w systemie, m.in.: oświadczenie czy Spółka jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, adresy członków zarządu i in.

Wnioski o rejestrację spółki z o.o. składane za pośrednictwem systemu eKRS są rozpatrywane przez sądy rejonowe, wydziały gospodarcze Krajowego Rejestru Sądowego w dni robocze w godzinach pracy sądów. Wiedz, że radcy prawni Wrocław lub online mogą pomóc Ci w przeprowadzeniu całego procesu, dzięki czemu zyskasz pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik – MS Kancelaria.

Jakie opłaty za rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

  1. wpis do Krajowego Rejestru Sądowego – opłata sądowa wniosku (250 zł),
  2. opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (100 zł),

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie rejestracji spółki online. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Oceń wpis