W naszej kancelarii prawa gospodarczego MsKancelaria mamy bogate doświadczenie w doradztwie w zakresie negocjacji, odzyskiwania należności od dłużników, rozwiązywania sporów z kontrahentami, ochrony kontraktów czy sprawach podatkowych. Odezwij się do nas i przedstaw swoją sytuację, a indywidualnie dopasujemy zakres i warunki współpracy. Już dziś skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej – zapraszamy.

Skomplikowane prawo gospodarcze – kancelaria oferuje profesjonalną pomoc

W naszej kancelarii świadczymy usługi z zakresu prawa gospodarczego dla przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w tym zakresie. W ramach współpracy możesz liczyć na:

  • zastępstwo prawne przed sądami powszechnymi,
  • prowadzenie sądowych spraw procesowych i nieprocesowych z zakresu działalności podmiotów gospodarczych,
  • sporządzanie oraz opiniowanie umów,
  • dochodzenie odszkodowań z tytułu ubezpieczeń OC i AC,
  • windykacje i powództwa o zapłatę,
  • przeprowadzenie postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych;
  • pomoc w prawie upadłościowym, naprawczym i restrukturyzacyjnym.

Oczywiście nie jest to zamknięta lista spraw, jakimi możemy się dla Ciebie zająć. Skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem, a dobierzemy metody działania do charakterystyki sprawy i rozwiążemy ją dla Ciebie tak, by rezultat był zadowalający. Naszym klientom gwarantujemy doradztwo prawne oraz reprezentację przed organami administracji publicznej.

Co obejmuje prawo gospodarcze?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo gospodarcze reguluje status prawny przedsiębiorców oraz stosunki prawne, które wiążą się z prowadzoną przez nich działalnością. Prawo gospodarcze obejmuje niezwykle szeroki zakres ustaw oraz aktów normatywnych dotyczących prowadzenia działalności. To z kolei jest dla wielu przedsiębiorców kwestia problematyczna, ponieważ uniemożliwia samodzielne zrozumienie przepisów oraz zależności, jakie je łączą. W sprawach z zakresu prawa gospodarczego w większości przypadków niezbędna okazuje się więc pomoc kancelarii prawnej. Prawo gospodarcze możemy podzielić na dwie gałęzie związane ze strefą prywatną i publiczną.

Prywatne prawo gospodarcze – reguluje stosunki pomiędzy jednostkami organizacyjnymi oraz pomiędzy organizacją a konsumentem. Definiuje wszystkie warunki konieczne do spełnienia w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Podmiotami są tutaj osoby prawne, fizyczne, państwo, a także inne podmioty, które biorą udział w obrocie gospodarczym.

Publiczne prawo gospodarcze – wpływa wyłącznie na stosunki pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Jest to zbiór zasad określających normy prowadzonej działalności oraz przepisy pozwalające założyć firmę. Definiuję więc zakres ingerencji państwa w biznes i całe funkcjonowanie gospodarki w Polsce.

Prawnik od spraw cywilnych, adwokat lub radca prawny, którego specjalizacją jest prawo gospodarcze, doskonale orientuje się w obecnie panujących przepisach krajowych i międzynarodowych, dlatego jest w stanie doradzić w każdej sprawie związanej z działaniem Twojego biznesu.

Prawo gospodarcze – kancelaria pomaga przedsiębiorcom

Aby prawnik od spraw gospodarczych mógł Ci pomóc, niezbędne jest, byś miał status przedsiębiorcy. Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego, jest to podmiot (osoba fizyczna, prawna, jednostka organizacyjna posiadająca jedynie zdolność prawną), który wykonuje we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. Musi ona być ciągła i nastawiona na osiąganie zysku.

Bardzo ważnym dokumentem w prawie gospodarczym jest kodeks spółek handlowych. To on zawiera aktualne przepisy normujące zasady funkcjonowania spółek handlowych, do których zaliczamy spółkę jawną, spółkę partnerską, spółkę komandytową oraz spółki kapitałowe. Znajdziemy tam precyzyjnie określone rodzaje działalności, zasady ich tworzenia, regulowania, przekształcania czy rozwiązywania.

Jeśli to, co robisz, mieści się w wyżej wspomnianej definicji, to znaczy, że możemy Ci pomóc. Specjalizujemy się bowiem w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego i jednoosobowych działalności gospodarczych i oferujemy nasze usługi wszystkim chętnym.

Kancelaria prawo gospodarcze – dlaczego warto sięgnąć po pomoc?

Radca prawny zapewnia kompleksową pomoc w zakresie funkcjonowania Twojej działalności gospodarczej, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na rozwoju. Dzięki fachowej obsłudze prawnej masz gwarancję, że wszystko prowadzone jest zgodnie z prawem, i Twoje działania nie przynoszą żadnej szkody.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy Kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy Kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić Kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników Kancelarii)
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia)
  • premiowy (premia od sukcesu)

Czy Kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że Kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.