Oferujemy profesjonalna pomoc prawną na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego od przygotowania oferty po rozstrzygnięcie i podpisanie umowy. Specjalista ds. zamówień publicznych, z którym będziesz współpracować, zapewni Ci pomoc prawną oraz praktyczne rozwiązania prowadzące do szczęśliwego finału. W razie potrzeby zajmiemy się również procedurą odwoławczą przed Krajową Izbą Odwoławczą. Możesz liczyć na opinie prawne, audyty oraz analizy niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Czym są zamówienia publiczne?

Zamówienia publiczne to bardzo ważny element finansów publicznych, który obejmuje swoim zakresem szczegółowe rozwiązania procedur wydatkowania środków z zasobów publicznych. Zgodnie z obowiązującym prawem zamówienia publiczne są w pełni sformalizowane i zarówno zamawiający, jak i wykonawcy muszą spełniać określone przez przepisy wymagania. Aktem prawnym, który reguluje kwestię zamówieńa publicznych, jest Ustawa z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (PZP). Przepisy określają zasady oraz tryb udzielania zamówień publicznych i wszelkiego rodzaju wymagania dotyczące umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania.

Zamówienia publiczne – doradca Ci pomoże

Poniżej znajdziesz szczegółowy wykaz, który zobrazuje Ci, kogo dotyczy prawo zamówień publicznych:

 • Zamawiających publicznych – organy władzy publicznej, samorządy, sądy, zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie i administracja;
 • Zamawiający sektorowi – podmioty wyodrębnione ze względu na rodzaj wykonywanej działalności o szczególnym dla państwa charakterze (sprzedaż energii, obsługa sieci transportu kolejowego, gospodarka wodna);
 • Zamawiający subsydianowi – inne podmioty, które są zobowiązane do stosowania PZP.

Kancelaria zamówień publicznych – na co możesz liczyć?

W ramach usługi związanej z postępowaniami o udzielenie zamówień publicznych możesz liczyć na:

 • pomoc w przygotowaniu poprawnej oferty,
 • opiniowanie dostarczonej przez Ciebie dokumentacji,
 • przygotowanie informacji o czynności niezgodnej z przepisami Ustawy Prawo zamówień publicznych,
 • przygotowanie ekspertyz dotyczących badania oraz oceny ofert konkurencji,
 • sporządzenie odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej,
 • doradztwo prawne,
 • reprezentowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz Sądami powszechnymi.

Jak widzisz, zajmiemy się kompleksową obsługą Twojej sprawy i pomożemy Ci w niemal każdym aspekcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Znamy specyfikę działania organów państwowych i wiemy, w jaki sposób współpracować z nimi, by znacznie zwiększyć Twoją szansę na osiągnięcie sukcesu.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy Kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy Kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić Kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników Kancelarii)
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia)
 • premiowy (premia od sukcesu)

Czy Kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że Kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.