W ramach naszych usług świadczymy również wsparcie w zakresie prawa spadkowego. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie związane z prawem spadkowym niejednokrotnie są skomplikowane, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Udzielamy kompleksowych porad spadkobiercom, analizując sytuację, a także wyjaśniając ewentualne konsekwencje ich postanowień.

Oto jak możemy Ci pomóc:

 • postępowanie o stwierdzenie spadku,
 • podział spadku,
 • zachowek,
 • sprawy związane z podważeniem lub unieważnieniem testamentu,
 • sprawy związane z odpowiedzialnością za długi spadkowe i inne.

Porady dotyczące spadków – jak działa prawo spadkowe?

Warto wiedzieć, że śmierć osoby fizycznej, która np. posiadała pewne zobowiązania wobec państwa, nie oznacza, że takowe powinności wygasają. W takim wypadku wciąż istnieją prawa rzeczowe zmarłego – przechodzą one w formie spadku na tzw. spadkobiercę. Co istotne jednak: spadek nie zawsze oznacza korzyść, czyli np. majątek po zmarłym. Zdarzają się sytuacje, w których dziedziczone są wcześniej wspomniane długi. Sam spadek można przyjąć lub odrzucić.

Aby lepiej zrozumieć, to, o czym mowa, najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnika od prawa spadkowego, który dokładnie przeanalizuje sytuację spadkobiercy i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Radca prawny – sprawy spadkowe

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, który określa przejście praw oraz obowiązków majątkowych po śmierci osoby, będącej jej podmiotem. W dużym skrócie można więc powiedzieć, że prawo spadkowe reguluje zasady nabywania praw oraz obowiązków wynikających z dziedziczenia.

Przepisy prawa spadkowego znajdują się przede wszystkim w dwóch aktach prawnych:

 • przepisy prawa majątkowego – w kodeksie cywilnym,
 • przepisy proceduralnych aspektów prawa spadkowego – w kodeksie postępowania cywilnego.

To tych dwóch aktach w większości przypadków opierają się sądy rozpatrujące sprawy z zakresu prawa spadkowego.

Radca prawny – prawo spadkowe. W czym pomoże Ci nasza Kancelaria?

Jeśli interesują Cię porady spadkowe, to jesteś w dobrym miejscu. Nasza Kancelaria specjalizuje się m.in. w doradztwie spadkowym – od wielu lat udzielamy porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, pomagając m.in. w wyborze formy rozporządzenia na wypadek śmierci.

Pomagamy również w sprawach stricte testamentowych: od analizy, po wyjaśnianiu konsekwencji przyjęcia testamentu i nie tylko.

Współpracując z nami, możesz liczyć na doradztwo w sprawach podatkowych z zakresu:

 • stwierdzania nabycia spadku,
 • zachowku,
 • unieważnianiu testamentu (lub jego postanowień),
 • możliwości uchylania się od obowiązku spłaty długów,
 • obniżania zapisów zwykłych,
 • sporządzania umów o dział spadku,
 • wydziedziczenia,
 • zabezpieczenia spadku.

Prawnik od spraw spadkowych – dlaczego warto skorzystać z porad prawnych?

Prawo spadkowe dotyczy często wielu osób w obrębie jednej rodziny. Każda ze stron chce uzyskać rozwiązanie, które je satysfakcjonuje i na tym tle bywa, że dochodzi do konfliktów. Dzięki profesjonalnej pomocy prawnika prawa spadkowego uzyskasz szybką poradę oraz unikniesz niepotrzebnych scysji związanych z podziałem majątku po osobie zmarłej.

Wszystkie nasze działania mają za zadanie przyniesienie Ci oczekiwanej korzyści lub uniknięcie problemów wynikających z przepisanego na Ciebie spadku.

Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie. Pomożemy, doradzimy, a w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w sądzie. Pozbądź się swoich problemów już dzisiaj.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy Kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy Kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić Kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

 • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników Kancelarii)
 • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia)
 • premiowy (premia od sukcesu)

Czy Kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że Kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.