Prawo spadkowe

W ramach naszych usług świadczymy również wsparcie w zakresie prawa spadkowego. Zdajemy sobie sprawę, że kwestię związane z prawem spadkowym niejednokrotnie są skomplikowane, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Oto jak możemy Ci pomóc:

  • postępowanie o stwierdzenie spadku,
  • podział spadku,
  • zachowek,
  • sprawy związane z podważeniem lub unieważnieniem testamentu,
  • sprawy związane z odpowiedzialnością za długi spadkowe i inne.

Radca prawny – sprawy spadkowe

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, który określa przejście praw oraz obowiązków majątkowych po śmierci osoby, będącej jej podmiotem. W dużym skrócie można więc powiedzieć, że prawo spadkowe reguluje zasady nabywania praw oraz obowiązków wynikających z dziedziczenia.

Przepisy prawa spadkowego znajdują się przede wszystkim w dwóch aktach prawnych:

  • przepisy prawa majątkowego – w kodeksie cywilnym,
  • przepisy proceduralnych aspektów prawa spadkowego – w kodeksie postępowania cywilnego.

To tych dwóch aktach w większości przypadków opierają się sądy rozpatrujące sprawy z zakresu prawa spadkowego.

Porady spadkowe – dlaczego warto?

Prawo spadkowe dotyczy często wielu osób w obrębie jednej rodziny. Każda ze stron chce uzyskać rozwiązanie, które je satysfakcjonuje i na tym tle bywa, że dochodzi do konfliktów. Dzięki profesjonalnej pomocy prawnika prawa spadkowego uzyskasz szybką poradę oraz unikniesz niepotrzebnych scysji związanych z podziałem majątku po osobie zmarłej.

Wszystkie nasze działania mają za zadanie przyniesienie Ci oczekiwanej korzyści lub uniknięcie problemów wynikających z przepisanego na Ciebie spadku.

Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie. Pomożemy, doradzimy, a w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w sądzie. Pozbądź się swoich problemów już dzisiaj.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...