Zajmujemy się zarówno kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw z branży transportowej, jak i wsparciem ich bieżącej działalności. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak zapewnić naszym klientom profesjonalną obsługę i doprowadzić sprawy od samego początku do samego końca, według obowiązujących przepisów prawnych i reguł.

Kancelaria prawna – prawo transportowe i oferowane usługi

Zbiór przepisów regulujących prawo transportowe we Wrocławiu i innych polskich miastach jest bardzo obszerne i dla wielu osób stanowi ogromną barierę utrudniającą prowadzenie działalności. W takich sytuacjach najlepszym możliwym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, dla których przepisy nie skrywają żadnych tajemnic.

W ramach oferowanych przez nas usług z zakresu prawa transportowego jesteśmy w stanie pomóc Ci w obszarze:

  • obsługi prawnej dotyczącej spedycji i transportu drogowego oraz kolejowego, a także związanych z nimi finansami;
  • przygotowania umów transportowych oraz dokonywania ocen dokumentów wewnętrznych podmiotów;
  • dokonywania analiz umów dotyczących zakupu, dzierżawy lub leasingu pojazdów, jak i również wszelkich ich modernizacji;
  • finansów oraz ochrony danych osobowych w podmiotach, których działalność opiera się na usługach transportowych lub spedycji;
  • reprezentowania przed sądami w sprawach sporów związanych z wykonywaniem umów przewozu oraz spedycji, a także tych związanych z nienależytym wykonaniem umów cywilnoprawnych;
  • prowadzenia postępowań przed organami administracji publicznej (w tym Wojewódzkimi Inspektorami Transportu Drogowego oraz Głównym Inspektorem Transportu Drogowego).

Oprócz posiadania wiedzy na temat regulacji dotyczących transportu specjalizujemy się również w przepisach obejmujących zagadnienia dotyczących m.in. zamówień publicznych, prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Dzięki temu podczas dokonywania analiz jesteśmy w stanie spojrzeć na daną sprawę ze znacznie szerszej perspektywy.

Skontaktuj się z nami


Marta Syguła

Radca prawny

tel. 502 337 932

Michał Syguła

Radca prawny

tel. 609 778 918

Adres

ul. Jedności Narodowej 206 lok. 3

50-302 Wrocław

NAPISZ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?

Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kancelarii.

Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?

Najlepiej zabrać ze sobą  wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy Kancelarii?

Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy Kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.

Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić Kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?

Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w  sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.

W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?

Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:

  • godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników Kancelarii)
  • ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia)
  • premiowy (premia od sukcesu)

Czy Kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?

Mimo faktu, że Kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.