Oferujemy profesjonalna pomoc prawną na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego od przygotowania oferty po rozstrzygnięcie i podpisanie umowy. Specjalista ds. zamówień publicznych, z którym będziesz współpracować, zapewni Ci pomoc prawną oraz praktyczne rozwiązania prowadzące do szczęśliwego finału. W razie potrzeby zajmiemy się również procedurą odwoławczą przed Krajową Izbą Odwoławczą. Możesz liczyć na opinie prawne, audyty oraz analizy niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?
Czym są zamówienia publiczne?
Zamówienia publiczne to bardzo ważny element finansów publicznych, który obejmuje swoim zakresem szczegółowe rozwiązania procedur wydatkowania środków z zasobów publicznych. Zgodnie z obowiązującym prawem zamówienia publiczne są w pełni sformalizowane i zarówno zamawiający, jak i wykonawcy muszą spełniać określone przez przepisy wymagania. Aktem prawnym, który reguluje kwestię zamówieńa publicznych, jest Ustawa z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (PZP). Przepisy określają zasady oraz tryb udzielania zamówień publicznych i wszelkiego rodzaju wymagania dotyczące umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania.
Zamówienia publiczne – doradca Ci pomoże
Poniżej znajdziesz szczegółowy wykaz, który zobrazuje Ci, kogo dotyczy prawo zamówień publicznych:
- Zamawiających publicznych – organy władzy publicznej, samorządy, sądy, zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie i administracja;
- Zamawiający sektorowi – podmioty wyodrębnione ze względu na rodzaj wykonywanej działalności o szczególnym dla państwa charakterze (sprzedaż energii, obsługa sieci transportu kolejowego, gospodarka wodna);
- Zamawiający subsydianowi – inne podmioty, które są zobowiązane do stosowania PZP.
Kancelaria zamówień publicznych – na co możesz liczyć?
W ramach usługi związanej z postępowaniami o udzielenie zamówień publicznych możesz liczyć na:
- pomoc w przygotowaniu poprawnej oferty,
- opiniowanie dostarczonej przez Ciebie dokumentacji,
- przygotowanie informacji o czynności niezgodnej z przepisami Ustawy Prawo zamówień publicznych,
- przygotowanie ekspertyz dotyczących badania oraz oceny ofert konkurencji,
- sporządzenie odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej,
- doradztwo prawne,
- reprezentowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz Sądami powszechnymi.
Jak widzisz, zajmiemy się kompleksową obsługą Twojej sprawy i pomożemy Ci w niemal każdym aspekcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Znamy specyfikę działania organów państwowych i wiemy, w jaki sposób współpracować z nimi, by znacznie zwiększyć Twoją szansę na osiągnięcie sukcesu. Nasza kancelaria radcy prawnego Wrocław jest do Twojej dyspozycji!
Skontaktuj się z nami
Najczęściej zadawane pytania
W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?
Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.
Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?
Najlepiej zabrać ze sobą wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.
Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?
Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.
Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?
Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.
W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?
Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:
- godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
- ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
- premiowy (premia od sukcesu).
Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?
Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.
Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?
W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.
Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?
W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.
Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?
Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.
Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?
MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.