W naszej kancelarii oferujemy przeprowadzenie postępowania zabezpieczającego zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego. Zabezpiecz swój interes podczas postępowania egzekucyjnego, korzystając z profesjonalnej pomocy – zapewniamy pełne doradztwo i zajmiemy się za Ciebie całą dokumentacją.
Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą?
Kiedy potrzebne będzie postępowanie zabezpieczające i egzekucyjne?
Postępowanie zabezpieczające (KPC) stosuje się w sytuacji, gdy istnieje ryzyko, że Twój dłużnik zaczyna pozbywać się swojego majątku celem udaremnienia zaspokojenia Twojej wierzytelności. Zazwyczaj chodzi o ukrywanie środków pieniężnych na rachunkach bankowych osób trzecich lub dokonywanie darowizn nieruchomości oraz przelewaniu wierzytelności na rzecz innych podmiotów.
Uzyskanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia doprowadzi do uniemożliwienia dłużnikowi dokonywania rozporządzeń swoim majątkiem, przez co w momencie zapadnięcia ewentualnego wyroku był on w stanie spłacić wierzytelność. Zabezpieczenie roszczenia pieniężnego może nastąpić poprzez zajęcie ruchomości, wynagrodzenia za pracę, wierzytelności z rachunku bankowego czy obciążenie nieruchomości dłużnika hipoteką przymusową.
Udzielenia zabezpieczenia może domagać się każda strona lub uczestnik postępowania, odpowiedzialnym za to organem jest sąd, który jest właściwy do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji. W tym celu należy uprawdopodobnić roszczenie oraz posiadać interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia. Oznacza to, że jest możliwość, iż brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia, lub przeszkodzi w osiągnięciu celu postępowania w sprawie.
Postępowanie zabezpieczające – kiedy zostaje wszczęte?
Postępowanie zabezpieczające zostaje wszczęte dokładnie wtedy, gdy do komornika sądowego trafi stosowny wniosek o udzielenie zabezpieczenia razem z tytułem oraz dowodem uiszczenia opłaty. Sąd może udzielić zabezpieczenia przed rozpoczęciem postępowania lub w jego toku.
Zgodnie z art. 22 ustawy o kosztach komorniczych z dnia 28 lutego 2018 roku opłatę od wniosku o wykonanie zabezpieczenia uiszcza się razem z rzeczonym wnioskiem. Jeśli środki nie wpłyną na konto komornika, to ten wezwie do uregulowania należności w terminie 7 dni. Jeśli to Ty będziesz wnioskować o ustanowienie zabezpieczenia, gwarantujemy, że dopilnujemy wszystkich terminów, tak byś nie musiał o nich pamiętać. Zajmiemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z ustanowieniem zabezpieczenia.
Postępowanie zabezpieczające w egzekucji – dlaczego my?
Postępowanie zabezpieczające w postępowaniu egzekucyjnym ma na celu zagwarantowanie zapewnienie wykonania orzeczenia sądowego. Może więc być przeprowadzone w wypadku złożenia zwykłego pozwu, jakim jest powództwo o zapłatę. Skorzystaj z usług naszej kancelarii radców prawnych we Wrocławiu i zapewnij sobie pozytywne rozwiązanie sprawy. Dlaczego jesteśmy dobrym wyborem?
Przede wszystkim ze względu na zebrane przez lata wykonywania zawodu doświadczenie, jakim dysponujemy w tego typu sprawach. Rozumiemy specyfikę działania sądów w postępowaniach zabezpieczających, zarówno przed wytoczeniem procesu, jak i w trakcie jego trwania. To wszystko pozwala nam na rzetelne podejście do sprawy i wykonanie niezbędnych czynności w celu zabezpieczenia Twojego majątku.
W ramach naszej usługi możesz liczyć na przygotowanie założeń do wniosku o zabezpieczenie danego roszczenia oraz opracowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji. Zajmiemy się również wyborem sposobu zabezpieczenia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i sumiennie – zgłoś się do nas i przedstaw nam swój problem, a z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Skontaktuj się z nami
Najczęściej zadawane pytania
W jaki sposób mogę umówić się na spotkanie z radcą prawnym?
Celem umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem 609778918 lub wysłanie maila na adres: m.sygula@mskancelaria.com
Możliwe jest również skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kancelarii.
Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z radcą prawnym?
Najlepiej zabrać ze sobą wszystkie dokumenty związane ze sprawą, której dotyczy porada, w zależności od rodzaju sprawy, np. umowy, korespondencja pomiędzy stronami, akty notarialne, decyzje administracyjne.
Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie z radcą prawnym poza godzinami pracy kancelarii?
Mając na względzie, że czasami życie zawodowe czy rodzinne Klientów uniemożliwia im przybycie na spotkanie w stałych godzinach pracy kancelarii, możliwe jest umówienie spotkania poza zwyczajowymi godzinami pracy.
Czy jako przedsiębiorca, mogę zlecić kancelarii prowadzenie stałej obsługi prawnej mojej firmy?
Kancelaria prowadzi stałą obsługę podmiotów z branży budowlanej, produkcyjnej, spożywczej oraz innych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji oraz opiniowaniu umów, reprezentujemy również Klientów w sporach sądowych, a także doradzamy w sprawach z zakresu prawa pracy.
W jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie radcy prawnego?
Wynagrodzenie zależne jest od rodzaju zleconej sprawy, może mieć charakter:
- godzinowy (liczony na podstawie nakładu pracy radcy prawnego czy prawników kancelarii);
- ryczałtowy (stanowi stałą, umówioną stawkę wynagrodzenia);
- premiowy (premia od sukcesu).
Czy kancelaria prowadzi sprawy w miastach innych niż Wrocław?
Mimo faktu, że kancelaria ma swoją siedzibę we Wrocławiu, prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Korzystając z możliwości aktualnych technologii, często łączymy się za pomocą Microsoft Teams lub Zoom.
Czy kancelaria prowadzi sprawy zagranicznych klientów w języku obcym?
W naszej kancelarii każdy może liczyć na pomoc prawną, o ile sprawy dotyczą jurysdykcji sądu polskiego, czy też obcokrajowcy lub firmy z zagranicznym kapitałem potrzebują wsparcia prawników w Polsce. Dzięki naszej znajomości języków obcych mamy możliwość nawiązywać długotrwałe relacje z klientami, dla których prowadzimy obsługę prawną w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim.
Czy kancelaria prowadzi obsługę prawną w formie online?
W zależności od charakteru sprawy sposób kontaktu z klientem dobierany jest indywidualnie, tak aby umożliwiał on sprawne prowadzenie spraw oraz pozyskanie niezbędnych do ich ukończenia materiałów. W trybie zdalnym najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i bieżącą obsługą prawną firm. W przypadku osób fizycznych i spraw dotyczących aspektów: rodzinnych, spadkowych i cywilnych – często konieczne jest odbycie spotkania.
Gdzie odbywają się spotkania z radcami prawnymi?
Spotkania najczęściej odbywają się w naszej kancelarii lub w siedzibie firmy klienta. Natomiast w razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy także w innym dogodnym dla klienta miejscu. Zajmujemy się pomocą prawną nie tylko we Wrocławiu i jego okolicach, ale także na terenie całego kraju. Dodatkowo w przypadku długotrwałej obsługi jesteśmy z naszymi klientami w stałym kontakcie, uwzględniając przy tym cykliczne spotkania.
Czy kancelaria podejmuje się spraw pro bono?
MS Kancelaria podejmuje się także działań pro bono, które polegają na świadczeniu prawnej pomocy, nie otrzymując za nią żadnego wynagrodzenia. Dotyczy to sytuacji, w których poszkodowanych nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, natomiast jej potrzebują.